Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bogumiła, Eweliny, Mirosława 26 Lutego 2021, 16:33
Dziś 8°C
Jutro 4°C
Kultura i oświata
4 Lutego, 2021

Powiat: „Sucharek” tradycyjnie najlepszy

Jak co roku „Perspektywy” już po raz 23. ogłosiły ranking szkół ponadpodstawowych. Najlepszym liceum w powiecie jak co roku jest Liceum Ogólnokształcące nr I, otrzymując tym samym srebrną tarczę.

W ostatnim roku, gdy na naukę prowadzono głównie zdalnie, kryteria rankingu szkół licealnych techników nie uległy zmianie. Oceniający punktowali wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%) oraz sukcesy w olimpiadach (25%).
Liceum Ogólnokształcące nr I im. mjra Henryka Sucharskiego w Kępnie sklasyfikowano na 350. miejscu (31. miejsce w Wielkopolsce). To o 147 pozycji gorzej niż przed rokiem. Druga z kępińskich szkół - Liceum Ogólnokształcące nr 2 (ZSP nr 1) nie została sklasyfikowana w rankingu, co oznacza, że nie ma jej w zestawieniu 1000 szkół w kraju. W Wielkopolsce ta placówka plasuje się na 91. miejscu (o dwie lepiej niż przed rokiem).
- Kępińskie liceum zawsze utrzymuje się w czołówce jest bardzo dużym sukcesem - stwierdza Andrzej Jóźwik, naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Kępnie. 

~ m

Więcej w nr 5 (1414) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!