Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Błażeja, Margerity, Saturnina 29 Listopada 2020, 13:48
Dziś 1°C
Jutro 1°C
Powiat
5 Listopada, 2020

Powiat: Smog znów w Kępińskiem

Co tydzień będziemy przedstawiać pomiary z czujników w Kępnie, Baranowie i Perzowie.

Choć sezon grzewczy nie rozpoczął się jeszcze na dobre, już teraz, wychodząc na zewnątrz w niektóre dni, w wielu miejscach powiatu kępińskiego możemy mieć problemy ze swobodnym oddychaniem. Potwierdzeniem złego stanu powietrza w regionie są znacznie podwyższone wskaźniki zanieczyszczenia powietrza, które wykazują sensory zamieszczone w gminach Kępno, Baranów i Perzów.
Jakość powietrza można monitorować dzięki czujnikom Syngeos. W gminie Kępno jest ich aż 9: w Rzetni, Mikorzynie, Borku Mielęckim, Kierznie, Świbie, Hanulinie, Krążkowach oraz na ul. Sportowej i ul. Henryka Sienkiewicza w Kępnie, w gminie Baranów – dwa: w Mroczeniu i na ul. Ogrodowej w Baranowie, a w gminie Perzów – jeden. Urządzenia pomiarowe rejestrują stężenie zanieczyszczeń powietrza pyłami PM 2,5 i PM 10 oraz temperaturę, wilgotność i ciśnienie. Umożliwiają efektywny zasięg pomiaru stężenia pyłów w promieniu około 500 metrów. Wyniki można śledzić za na stronie: https://panel.syngeos.pl oraz poprzez aplikację na urządzenia mobilne „Syngeos – Nasze Powietrze”.
Specjalnie dla naszych Czytelników do końca sezonu grzewczego będziemy monitorować jakość powietrza na ul. H. Sienkiewicza w Kępnie, na ul. Ogrodowej w Baranowie oraz w Perzowie, między godziną 17.00 a 19.00, kiedy zanieczyszczenie powietrza jest największe. Wyniki pomiarów będziemy prezentować co tydzień w „Tygodniku Kępińskim”.

~ KR

Więcej w nr 45 (1402) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!