Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Hieronima, Palomy, Weroniki 9 Lipca 2020, 11:28
Dziś 17°C
Jutro 26°C
Powiat
13 Listopada, 2019

Powiat: Smog znów w powiecie kępińskim?

Przedstawiamy sytuację smogową w Kępnie i Baranowie.

Choć tegoroczna jesień jest dość ciepła, a sezon grzewczy nie rozpoczął się jeszcze na dobre, już teraz, wychodząc na zewnątrz, w niektóre dni możemy mieć problem ze swobodnym oddychaniem – smog nie jest zjawiskiem obcym mieszkańcom Kępna i okolic. Potwierdzeniem są znacznie podwyższone wskaźniki zanieczyszczenia powietrza, które wykazują sensory zamieszczone w gminach Kępno i Baranów.
Wcześniej jakość powietrza można było monitorować dzięki czujnikowi należącemu do systemy Airly. Obecnie zastąpiły go czujniki Syngeos. W gminie Kępno jest ich aż 9: w Rzetni, Mikorzynie, Borku Mielęckim, Kierznie, Świbie, Hanulinie, Krążkowach oraz przy ul. Sportowej i ul. Henryka Sienkiewicza w Kępnie, a w gminie Baranów – dwa: w Mroczeniu i przy ul. Ogrodowej w Baranowie. Urządzenia pomiarowe rejestrują stężenie zanieczyszczeń powietrza pyłami PM 2,5 i PM 10 oraz temperaturę, wilgotność i ciśnienie powietrza. Urządzenia umożliwiają efektywny zasięg pomiaru stężenia pyłów w promieniu około 500 metrów. Wyniki można śledzić za na stronie: https://panel.syngeos.pl oraz poprzez aplikację na urządzenia mobilne „Syngeos – nasze powietrze”, dostępną na Androida i IOS.
Specjalnie dla naszych Czytelników do końca sezonu grzewczego będziemy monitorować jakość powietrza przy ul. Sienkiewicza w Kępnie i przy ul. Ogrodowej w Baranowie, codziennie między godziną 17.00 a 18.00, kiedy zanieczyszczenie powietrza jest największe. Wyniki pomiarów będziemy prezentować co tydzień w „Tygodniku Kępińskim”.

~ KR

Więcej w nr 46 (1352) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!