Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Dominiki, Dominika, Protazego 5 Sierpnia 2020, 03:32
Dziś 15°C
Jutro 21°C
Kraj
2 Lipca, 2020

Powiat: Samorządy w powiecie objęte tarczą

Ogłoszony przez rząd premiera Mateusza Morawieckiego Fundusz Inwestycji Samorządowych wesprze każdy wielkopolski powiat, gminę oraz miasto na prawach powiatu.

Minimalne bezzwrotne dofinansowanie to pół miliona złotych, a maksymalne sięga blisko 100 mln zł. Do Wielkopolski trafi z funduszu 526 mln zł, w skali Polski do dyspozycji samorządów będzie łącznie 6 mld zł. - Podczas wielu rozmów z wójtami, burmistrzami, prezydentami czy starostami mówili mi, że COVID-19 mocno wpłynie na ich budżety. Mniejsze środki z PIT czy CIT sprawiły, że niektórzy samorządowcy zastanawiali się, z których inwestycji i działań zrezygnować. Dlatego dziś możemy powiedzieć – nie rezygnujecie, utrzymacie dynamikę inwestycyjną, bo rząd przygotował ogromne wsparcie w ramach Funduszu Inwestycji Samorządowych. Bezzwrotne środki trafią do każdego samorządu – mówi wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

~ Oprac. m

Więcej w nr 27 (1384) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!