Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Ireny, Irminy, Stanisława 18 Września 2020, 23:17
Dziś 11°C
Jutro 18°C
Kraj
17 Lipca, 2019

Powiat: Ruszyły wypłaty na pierwsze dziecko w ramach programu Rodzina 500+

Nowy program socjalno-demograficzny Rodzina 500+ na każde dziecko zyskał uznanie wśród mieszkańców naszego powiatu, czego dowodem masowo składane wnioski przez internet.

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann przekazał już samorządom środki na wypłatę świadczeń wychowawczych. Z budżetu wojewody na konta wielkopolskich gmin trafiło łącznie 285 mln zł. Fundusze pozwolą na wypłatę świadczeń w ramach Programu „Rodzina 500+”. Pierwsze środki zaczęły już wypłacać m.in. Poznań, Koźminek, Śrem czy Wronki. - Szacujemy, że z nowej odsłony sztandarowego programu „Rodzina 500+” skorzysta blisko 700 tys. dzieci. Od początku funkcjonowania rządowego programu do wielkopolskich rodzin trafiło już ponad 7 mld zł. W poprzednim okresie świadczeniowym ponad 30 proc wniosków zostało złożonych drogą elektroniczną – mówi Z. Hoffmann. Według prognoz ten sposób wnioskowania o świadczenie wybierze w nowej odsłonie programu jeszcze więcej Wielkopolan.
Od lipca 2019 roku świadczenie wychowawcze przysługuje wszystkim dzieciom do 18. roku życia, bez względu na dochody uzyskiwane przez rodzinę. Aby uzyskać prawo do świadczenia 500+ na nowych zasadach, tj. od 1 lipca na dziecko, na które obecnie nie jest pobierane to świadczenie, matka albo ojciec (jeżeli dziecko wspólnie zamieszkuje i pozostaje na utrzymaniu matki albo ojca), opiekun faktyczny dziecka (jeżeli dziecko wspólnie zamieszkuje i pozostaje na utrzymaniu opiekuna faktycznego), albo opiekun prawny dziecka, albo dyrektor domu pomocy społecznej (w przypadku dziecka umieszczonego w domu pomocy społecznej), musi złożyć wniosek w okresie od 1 lipca 2019 r. do 30 września 2019 r. Oznacza to, że tylko złożenie wniosku do końca września 2019 r. gwarantuje wnioskodawcy, że świadczenie wychowawcze na nowych zasadach zostanie wypłacone z wyrównaniem od lipca. Jeśli wniosek zostanie złożony po 30 września, świadczenie będzie przysługiwać od miesiąca złożenia wniosku.

~ m

Więcej w nr 29 (1335) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!