Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Antoniego, Henryki, Mariana 17 Stycznia 2019, 13:01
Dziś 4°C
Jutro 0°C
Powiat
16 Maja, 2018

Powiat: Rozdają Koperty Życia

Powiat Kępiński dystrybuuje Koperty Życia.

500 sztuk Kopert Życia zakupiła Powiatowa Rada d/s Osób Niepełnosprawnych przy Staroście Kępińskim. Liczba ta ma wzrastać w miarę potrzeb.
Akcja jest skierowana do osób przewlekle chorych, starszych, samotnych i polega na umieszczeniu w specjalnie przygotowanych kopertach najważniejszych informacji o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, alergiach na leki, kontaktach do najbliższych, a także danych osobowych, w tym numeru PESEL.
Powiat Kępiński, chcąc dotrzeć do jak największej liczby osób, do których skierowana jest akcja, dystrybuuje Koperty Życia poprzez Gminne Ośrodki Pomocy Społecznej w Perzowie, Baranowie, Bralinie, Trzcinicy, Łęce Opatowskiej, Rychtalu oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kępnie. Tylko pierwszego dnia akcji (7.05.2018 r.) rozdano ponad 300 takich pakietów.
- Zależy nam na tym, by te koperty dotarły do jak największej liczby osób, które tego potrzebują – wyjaśnia wicestarosta Grażyna Jany. - Pakiet z takimi informacjami powinien być wyeksponowany w miejscu widocznym, łatwo dostępnym i znajdującym się w każdym domu, np. lodówce. Chodzi o to, by osoba ratująca życie bez problemu dotarła do wszystkich potrzebnych informacji związanych z pacjentem – tłumaczy G. Jany.

~ bem

Więcej w nr 20 (1275) 2018 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!