Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Hilarego, Franciszki, Ksawery 4 Grudnia 2020, 00:37
Dziś 0°C
Jutro 6°C
Kraj
28 Października, 2020

Powiat: Rośnie liczba zakażeń

W całej Polsce wprowadzono strefę czerwoną, a co za tym idzie – nowe obostrzenia.

W związku z rozprzestrzenianiem się choroby zakaźnej COVID-19, wywoływanej przez koronawirusa SARS-CoV-2, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kępnie informuje o sytuacji epidemiologicznej w regionie. Prezentujemy zestawienie danych z terenu powiatu kępińskiego od początku października.
Według danych z 27 października br., w powiecie kępińskim do tej pory zdiagnozowano 882 potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Wśród nich są również dzieci. Na szczęście większość zakażonych z powiatu kępińskiego jest w stosunkowo dobrym stanie i przebywa w izolacji domowej. Cieszy też coraz większa liczba „ozdrowieńców” – już 776 osobom z powiatu kępińskiego udało się powrócić do zdrowia. Aktywnych zachorowań jest więc 106. Niestety, zmarła 18 osoba z powiatu kępińskiego, u której stwierdzono obecność COVID-19. Mieszkaniec gminy Kępno miał niespełna 40 lat.
Od początku pandemii w Wielkopolsce odnotowano 24.651 przypadków zakażeń koronawirusem, z czego 14.037 to przypadki aktywne. 533 osoby zmarły, a 10.081 wyzdrowiało (dane z 27 października br.).
Starostwo Powiatowe w Kępnie będzie pracować w jeszcze bardziej ograniczonym trybie. Podobna sytuacja jest w innych urzędach i instytucjach – niektóre osoby będą pracować zdalnie. Wydziały, które wymagają bezpośredniego kontaktu z petentem, będą funkcjonować tak, jak do tej pory. - Ten ruch petentów i tak jest ograniczony. Dotyczy to np. Wydziału Komunikacji, gdzie są zapisy telefoniczne. Podobnie funkcjonuje geodezja. Tych wydziałów nie możemy zamknąć całkowicie – zaznacza starosta Robert Kieruzal.

~ KR

Więcej w nr 44 (1401) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!