Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bazylego, Bernardyna, Krystyny 20 Maja 2019, 21:18
Dziś 22°C
Jutro 17°C
Powiat
13 Czerwca, 2018

Powiat: Rolls royce, lamborghini i porsche na drogach powiatu

W powiecie kępińskim najwięcej rejestrowanych jest samochodów marki Opel, Volkswagen, Ford i Renault, ale są też prawdziwe perełki z ligi aut luksusowych, jak i wehikułów zabytkowych.

O udzielenie informacji na temat samochodów jeżdżących po naszych drogach – ile, jakie, skąd i w jaki sposób przebiega proces ich rejestracji - zwróciliśmy się do naczelnik Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Kępnie Justyny Rosielewskiej.
Okazuje się, że na koniec ubiegłego roku w powiecie kępińskim było zarejestrowanych 61.158 samochodów. W 2017 r. w porównaniu do 2016 r. nieco zmalała liczba rejestrowanych aut. W 2016 r. zarejestrowano ich 5.843, w roku następnym była to liczba 5.449, a do końca kwietnia 2018 r. zarejestrowanych zostało 1.998 samochodów.
Najwięcej pojazdów sprowadzanych jest z Niemiec, Belgii, Francji i Holandii. Natomiast jeżeli chodzi o motocykle przeważają te sprowadzane są z terytorium USA.
- Najczęściej rejestrujemy pojazdy marki Opel, Volkswagen, Ford, Renault – informuje naczelnik Wydziału Komunikacji i Transportu, która wśród najdroższych marek zarejestrowanych w powiecie kępińskim wymienia - Rolls Royce i Lamborghini (po jednym samochodzie) cztery – marki Porsche i tyle samo Infiniti, a także po pięć lexusów i jaguarów.
Najstarszy pojazd zarejestrowany w naszym powiecie to pojazd zabytkowy marki Citroen AC4, rok produkcji 1929.
- Najwięcej rejestracji odnotowujemy w miesiącach wiosennych, co spowodowane jest dużym ruchem na rynku motoryzacyjnym oraz w lipcu, kiedy pracownicy zatrudnieni w zakładach na terenie powiatu mają urlop – tłumaczy J. Rosielewska. - Zwiększenie ilości interesantów związane jest także z zatrudnieniem na terenie powiatu obywateli Ukrainy, którzy również są naszymi interesantami.
Średnio miesięcznie w bieżącym roku rejestrowanych było około 200 pojazdów sprowadzonych z zagranicy oraz 20 nowych.
- Na dzień dzisiejszy dziennie obsługujemy około 150 osób. Oczywiście obecna ilość pracowników jest niewystarczająca, aby obsłużyć taką ilość osób. Z tego też względu zostało ogłoszone postępowanie konkursowe na dodatkowe stanowisko do spraw rejestracji, które zostanie rozstrzygnięte w czerwcu – mówi naczelnik. - Mam nadzieję, iż dodatkowa osoba wzmocni wydział i usprawni obsługę.

~ bem, fot. KR (arch.)

Więcej w nr 24 (1279) 2018 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!