Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bettiny, Konrada, Mirosława 19 Lutego 2019, 12:17
Dziś 10°C
Jutro 6°C
Powiat
6 Lipca, 2018

Powiat: Rodziny z „sercem na dłoni”

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kępnie w ramach realizowanego projektu „W rodzinie siła” zorganizowało konferencję dotyczącą rodzicielstwa zastępczego.

Konferencja dla rodziców zastępczych pn. „W rodzinie siła” połączona z festynem rodzinnym dla dzieci odbyła się 20 czerwca br. w Motelu „Za Miedzą” w Chojęcinie.
W jej trakcie, z okazji obchodzonego 30 maja Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, wręczono podziękowania wszystkim rodzinom zastępczym z terenu powiatu kępińskiego, a także po jednej rodzinie z powiatu ostrzeszowskiego i powiatu wieruszowskiego.
W tym roku po raz pierwszy rodziny wytypowały ze swojego grona Rodzinę Roku, w czterech kategoriach: Zawodowa Rodzina Zastępcza, Niezawodowa Rodzina Zastępcza, Spokrewniona Rodzina Zastępcza oraz Pogotowie Rodzinne.
Laureatami w poszczególnych kategoriach zostali: Ewa Nowak, Renata i Krzysztof Sołtysowie, Anna i Adam Kurowscy oraz Małgorzata i Andrzej Wardęgowie.
Pamiątkowe statuetki „Serce na dłoni” oraz vouchery na niedzielny obiad dla całej rodziny wręczyły: wicestarosta powiatu kępińskiego Grażyna Jany oraz dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kępnie Zuzanna Puchalska.
W podziękowaniu za trud wychowania dzieci z rodzin zastępczych przygotowały minikoncert gitarowy pod dyrekcją Jacka Klyty, który również sam występem skrzypcowym podziękował rodzinom oraz pracownikom PCPR, koordynatorkom pieczy zastępczej za współpracę na rzecz dzieci.

~ Oprac. bem

Więcej w nr 27 (1282) 2018 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!