Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bazylego, Bernardyna, Krystyny 20 Maja 2019, 21:00
Dziś 22°C
Jutro 17°C
Powiat
13 Czerwca, 2018

Powiat: Powiat rozbudowuje e-usługi

Powiat Kępiński wprowadził e-usługi usprawniające pracę Wydziału Geodezji, Kartografii, Katastru i Gospodarki Nieruchomościami.

Jak poinformowano na konferencji prasowej zorganizowanej w Starostwie Powiatowym w Kępnie, z końcem maja br. zakończyła się realizacja projektu „Cyfryzacja zasobu geodezyjnego i kartograficznego oraz rozbudowa e-usług powiatu kępińskiego”. Jego wdrożenie możliwe było dzięki pozyskanej przez Powiat Kępiński dotacji ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Priorytet 2. Społeczeństwo informacyjne, Działanie 2.1. Rozwój elektronicznych usług publicznych, Poddziałanie 2.1.2. Cyfryzacja geodezyjnych rejestrów publicznych.
Wdrożenie e-usług poprawi, a przede wszystkim usprawni jakość świadczonych usług publicznych realizowanych przez Wydział Geodezji, Kartografii, Katastru i Gospodarki Nieruchomościami. Dla interesantów oznacza to możliwość przesłania wniosku i pobrania danych drogą elektroniczną oraz - co szczególnie istotne - ogranicza konieczność osobistego stawienia się w urzędzie.
- Chodziło o to, aby ułatwić i mieszkańcom, i wszystkim specjalistom, bo jest to projekt kierowany częściowo do branż, pozyskiwanie materiałów i wykorzystywanie ich – tłumaczyła podczas konferencji wicestarosta Grażyna Jany. - Cyfryzacja doprowadziła do tego, że mniej czasu potrzeba będzie na załatwienie wszystkich formalności związanych z uzyskiwaniem materiałów geodezyjnych. Starostwo przygotowało też ulotki informujące mieszkańców o samym projekcie i nowych e-usługach w geodezji.
Udostępnienie e-usług wymagało szeregu przygotowań, które złożyły się na projekt. Łącznie w okresie od stycznia 2017 r. do końca maja 2018 r. zrealizowano 11 zadań ujętych we wniosku o dofinansowanie.

~ bem

Więcej w nr 24 (1279) 2018 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!