Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bogumiła, Eweliny, Mirosława 26 Lutego 2021, 16:03
Dziś 8°C
Jutro 4°C
Powiat
4 Lutego, 2021

Powiat: Podsumowanie audytu w szpitalu

Raport z kontroli jakości i dostępności usług zdrowotnych świadczonych przez SPZOZ w Kępnie przedstawiła firma „Formedis”. Audyt i opracowanie programu naprawczego zlecił w 2019 r. Powiat Kępiński.

Nad raportem dyskutowano podczas sesji Rady Powiatu Kępińskiego. Wyniki audytu w przeważającej większości nie odbiegają od norm, jednak radny Michał Solecki wyraził zaniepokojenie przestarzałym sprzętem szpitala, na co wskazuje przeprowadzona analiza. - Sytuację posiadanego przez szpital sprzętu i aparatury medycznej, należy ocenić jako złą. Na koniec roku 2019 udział sprzętu powyżej 8 lat w wartości sprzętu i aparatury medycznej ogółem stanowił więcej niż 39% całości zakupionego sprzętu, a według stanu na 30 czerwca 2020 roku przedmiotowy udział wyniósł blisko 37%. W obydwu okresach przekraczał poziom przyjęty jako normę wieku od 4-8 lat nie mniej niż 40% ±10% ogólnej wartości sprzętu. Szpital nie powinien użytkować sprzętu i aparatury medycznej starszej niż 10 lat - cytował audyt radny M. Solecki.
Konieczność tworzenia programu naprawczego szpitala wynika zapisów ustawy o działalności leczniczej, które obligują szpital do sporządzenia takiego programu w sytuacji uzyskania ujemnego wyniku finansowego, bez względu na jego wysokość. - Z uwagi na wykonanie rekomendacji poprzedniego programu oraz uznania części z nich za niezasadne w obecnej sytuacji działalności szpitala i nowych warunków jego funkcjonowania koniecznym było sporządzenie aktualnego programu naprawczego, wskazując kierunki zmian i kolejne etapy rozwoju szpitala w Kępnie gwarantujących poprawę jego sytuacji finansowej a przede wszystkim zapewniający wysoki standard leczenia i komfort pobytu pacjentów – podkreśla dyrektor szpitala Beata Andrzejewska.

~ Oprac. m

Więcej w nr 5 (1414) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!