Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Danuty, Daniela, Juliany 17 Lutego 2020, 07:06
Dziś 9°C
Jutro 10°C
Kultura i oświata
22 Sierpnia, 2019

Powiat: Pasje nastolatków XXI wieku

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kępnie w bieżącym roku realizowała drugą edycję projektu „Reportaż po sąsiedzku” z programu „Młodzi w Akcji – kreatywne wyzwania”. Jest to ogólnopolski program realizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w partnerstwie z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności w ramach programu Szkoła ucząca się. Partnerem projektu był „Tygodnik Kępiński”, który w dzisiejszym numerze prezentuje kolejny nagrodzony przez redakcję reportaż

Kiedyś na spacerze z moim psem usłyszałam przypadkową rozmowę dwóch staruszek, siedzących na ławce. Dyskutowały o dzisiejszej młodzieży. Mówiły: ,,Ci młodzi ludzie nic nie mają w głowach, oprócz wagarowania i imprezowania. Nie mają nawet pasji”. Zaintrygowało mnie to stwierdzenie i postanowiłam dowiedzieć się, czy młodzi ludzie naprawdę nie mają dzisiaj ciekawych zainteresowań. Przeprowadziłam więc ankietę w jednej z klas gimnazjalnych na temat pasji młodzieży.
Zapytani w ankiecie młodzi ludzie zapewniali mnie, że mają pasje. Wymieniali takie zainteresowania jak: czytanie książek, czy ich pisanie, rysowanie, a nawet naukę. Ale są też bardziej konkretne pasje np.: lotnictwo czy medycyna sądowa. Z ankiet dowiedziałam się także, że dzisiejsza młodzież dzieli się na grupę z pasjami i bez pasji. Sami uczniowie uważają, że, niestety, wśród nich jest więcej osób bez pasji, czyli takich, którzy mają w głowie samo ,,wagarowanie i imprezowanie” (w tym palenie).

~ Kamila Kłobus

Więcej w nr 34 (1340) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!