Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Hanny, Klementyny, Łukasza 18 Października 2021, 10:16
Dziś 8°C
Jutro 15°C
Kultura i oświata
15 Lipca, 2021

Powiat: Pandemia nie wpłynęła na wyniki matur

Wyniki tegorocznej matury nie odbiegają o tych z lat poprzednich. Teoretycznie. Bo praktycznie matura była szyta pod pandemię koronawirusa i zdalną naukę. W Wielkopolsce egzaminy zdało 74% maturzystów, podczas gdy średnia w Kępińskiem wynosiła 88,8%.

Wszyscy absolwenci, którzy ukończyli szkołę w 2021 r., obowiązkowo przystępowali do egzaminu maturalnego w części pisemnej z: języka polskiego, matematyki oraz wybranego języka obcego nowożytnego.
Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 w 2021 r. nie był przeprowadzany egzamin maturalny z przedmiotów obowiązkowych oraz przedmiotów dodatkowych w części ustnej, z wyjątkiem niektórych przypadków określonych w rozporządzeniu.
Tegoroczni absolwenci szkół ponadgimnazjalnych – zgodnie z rozporządzeniem – nie mieli również obowiązku przystąpienia do egzaminu maturalnego z wybranego przedmiotu na poziomie rozszerzonym.
- W powiecie kępińskim w sesji wiosennej do egzaminu maturalnego przystąpiło 303 uczniów szkół dla młodzieży, co stanowi 97,4% absolwentów. Należy podkreślić, bardzo wysoki procent uczniów, którzy chcą zdawać maturę, utrzymuje się w naszym powiecie od wielu lat. W liceach wyniósł on 99,4%, a w technikach - 95,1% - zaznacza Andrzej Jóźwik naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu w kępińskim starostwie.

~ m

Więcej w nr 27 (1436) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!