Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Antoniego, Henryki, Mariana 18 Stycznia 2022, 02:20
Dziś -1°C
Jutro 2°C
Powiat
5 Sierpnia, 2021

Powiat: Pamiętali o niezłomnych powstańcach

1 sierpnia br. w 77. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego tylko 3 (słownie: trzy) delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem na Rynku.

Punktualnie o godzinie 17.00 na kępińskim Rynku usłyszeliśmy wycie syreny przypominającej nam, że 77 lat temu, 1 sierpnia 1944 r., rozpoczęła się największa akcja zbrojna podziemia w okupowanej przez Niemców Europie. Na uroczystości rocznicowe zorganizowane przez kępiński Fan-Club Lecha Poznań przybyli wojskowi z Jednostki Strzeleckiej 2016 Kępno dowodzonej przez st. sierżanta Krzysztofa Owczarka oraz oraz harcerze Hufca Kępno na czele z phm. Marcinem Szajdakiem oraz phm. Tomaszem Nawrockim którzy składając wraz z kibicami pod wodzą Zbigniewa Wełdzińskiego wiązanki kwiatów w hołdzie powstańcom warszawskim. Kibice przygotowali iluminację świetlną w barwach biało-czerwonych, która przy wznoszonych okrzykach „Cześć i Chwała Bohaterom” robiła imponujące wrażenie.

~ Zbigniew Wełdziński

Więcej w nr 30 (1439) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!