Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Marty, Konstantego, Olafa 29 Lipca 2021, 23:32
Dziś 21°C
Jutro 25°C
Powiat
28 Października, 2020

Powiat: Oddział zakaźny już działa

Od połowy października w kępińskim szpitalu uruchomiony został oddział zakaźny.

Od chwili uruchomienia oddziału zakaźnego do 23.10.br. leczonych było 36 pacjentów. - Oddział jest cały czas zapełniony, wszystkie łóżka są zajęte. Wśród tych 36 pacjentów: 6 było z powiatu kępińskiego, 5 - z oleśnickiego i 2 - z wieruszowskiego - poinformowała Beata Andrzejewska, dyrektor SPZOZ Kępno.
23 pozostałe osoby to pacjenci z innych powiatów Wielkopolski. Niestety 7 osób na tym oddziale zmarło. - Głównie zgony miały miejsce w pierwszych dniach funkcjonowania oddziału. To były osoby z bardzo ciężkimi stanami, również nowotworowymi, chorobami współistniejącymi. Na ten moment mamy wypisanych z tego oddziału 8 pacjentów wyleczonych, którzy nie wymagali hospitalizacji. Było wśród nich także dwóch pracowników szpitala - przyznaje B. Andrzejewska.

~ Oprac. m

Więcej w nr 44 (1401) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!