Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Beatrycze, Małgorzaty, Piotra 18 Stycznia 2020, 12:12
Dziś 4°C
Jutro 3°C
Powiat
26 Lipca, 2019

Powiat: Mniej kępnian pracuje za granicą

W ubiegłym roku największy wzrost liczby Polaków, którzy zarabiają poza granicami kraju, odnotowano dla województw: lubelskiego, pomorskiego i lubuskiego. Z kolei najmniej zarobkowo wyjeżdżali Mazowszaninie i Wielkopolanie.

Ze statystyk Izb Skarbowych, Business Insider Polska wynika jak wygląda obecna tendencja do pracy Polaków poza granicami kraju. Według danych liczba Polaków, którzy pracują za granicą nieznacznie spadła. Statystyki te jednak mogą być lekko zaniżone przez zapowiadany Brexit, a dokładniej legalizacje pobytu naszych rodaków w Anglii.
W 2018 roku w siedmiu województwach nadal odnotowano wzrost liczby mieszkańców, którzy zarabiali za granicą. Najwięcej zaświadczeń o dochodach, bo 3,4 tysiące, złożono w województwie lubelskim, na Pomorzu odnotowano wzrost o 2,1 tysięcy zeznań, a w województwie lubuskim z takiej pracy rozliczyło się o 2 tysiące osób więcej. Niewielki wzrost liczby Polaków rozliczających się z zagranicznej pensji odnotowano także w województwach śląskim, podlaskim, łódzkim i kujawsko-pomorskim.
Największy spadek liczby osób rozliczających dochody z pracy poza granicami Polski odnotowany został w Wielkopolsce i na Mazowszu, gdzie złożono kolejno 4,7 i 4,3 tysięcy mniej wniosków niż w 2017 roku. 3,1 tysiące zaświadczeń mniej odnotowano również w województwie dolnośląskim, 2,7 tysiące mniej w Małopolsce i 1,7 tysięcy mniej na Podkarpaciu. Mniejsze spadki wykazały również województwa opolskie, świętokrzyskie, kujawsko-pomorskie i zachodniopomorskie.

~ m

Więcej w nr 30 (1336) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!