Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Dominiki, Jaropełka, Łucji 6 Lipca 2020, 11:59
Dziś 20°C
Jutro 16°C
Powiat
8 Stycznia, 2020

Powiat: Minister odwiedziła powiat kępiński

W piątek, 3 stycznia 2020 r., wizytę w powiecie kępińskim złożyła minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Tego dnia szefowa Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej odwiedziła Dzienny Dom Seniora w Domasłowie, wzięła udział w uroczystości oddania do użytkowania windy w budynku Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kępnie i spotkała się z uczestnikami Warsztatu Terapii Zajęciowej w Słupi pod Kępnem.
O problemach i potrzebach seniorów
Pierwszym punktem programu wizyty minister Marleny Maląg były odwiedziny w Dziennym Domu Seniora w Domasłowie (gmina Perzów). Tam spotkała się z przedstawicielami władz samorządów gminnego i powiatowego, ale przede wszystkim z seniorami.
Minister M. Maląg żywo zainteresowana była funkcjonowaniem jednostki oraz aktualnymi problemami osób starszych. - Jest mi niezmiernie miło, że mogę uczestniczyć dzisiaj w spotkaniu z państwem w miejscu, które, jak sądzę, stało się już dla wielu z państwa takim drugim domem. Moja radość jest tym większa, gdyż ministerstwo, którym kieruję, przyczyniło się do powstania tej placówki w 2018 roku, przeznaczając środki z wieloletniego programu „Senior+” na utworzenie, wyposażenie i codzienne funkcjonowanie klubu w kwocie ponad 330 tys. zł – powiedziała.
Minister wzięła udział w zajęciach plastycznych z seniorami, w trakcie których dyskutowała o ich aktualnych problemach i potrzebach. Zwróciła również uwagę na problem starzenia się społeczeństwa oraz na programy rządowe dedykowane właśnie tej części społeczeństwa. Seniorzy z DDS potraktowali to spotkanie, jako szczególne wyróżnienie, zapraszając przybyłych gości na degustację swojskich ciast i lokalnych potraw.

~ bem

Więcej w nr 2 (1359) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!