Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Agnieszki, Amalii, Czecha 20 Kwietnia 2021, 19:28
Dziś 13°C
Jutro 14°C
Powiat
23 Grudnia, 2020

Powiat: Koronawirus w Kępińskiem

W powiecie kępińskim pojawiają się kolejne zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, jednak sytuacja jest dość stabilna i nie ma dużego wzrostu zachorowań oraz liczby zgonów, spowodowanych przez COVID-19 lub choroby współistniejące.

Dane epidemiczne są prezentowane przez Ministerstwo Zdrowia za pośrednictwem strony: www.gov.pl/raport-zakazen. Możemy tam znaleźć dzienne statystyki ogólnopolskie oraz z podziałem na poszczególne województwa i powiaty. Klikając we właściwe miejsce na mapie województw lub powiatów, dowiemy się o liczbie nowych zakażeń danego dnia oraz liczbie przypadków śmiertelnych z podziałem na zgony spowodowane przez COVID-19 oraz choroby współistniejące. Dane te znajdziemy również w poszczególnych tabelach – tam informacja poszerzona jest o współczynnik liczby zachorowań w przeliczeniu na 10 tysięcy mieszkańców.
W kępińskim szpitalu nadal trwają zapisy na szczepienia przeciw koronawirusowi. Do tej pory (21 grudnia br.) wolę szczepienia zadeklarowało 110 pracowników z ponad 550 zatrudnionych. - Do tej pory większość z deklarujących chęć zaszczepienia stanowi personel medyczny – informuje dyrektor SP ZOZ Kępno Beata Andrzejewska.

~ KR

Więcej w nr 52 (1409) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!