Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Gagrieli, Liwii, Leonarda 28 Lutego 2021, 08:29
Dziś 4°C
Jutro 6°C
Kultura i oświata
11 Lutego, 2021

Powiat: Komputery dla szkół

8 lutego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Kępnie gościł Krzysztof Grabowski wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego. Powodem wizyty było podpisanie umowy na dofinansowanie projektu: „Kształcenie zawodowe młodzieży w powiecie kępińskim w czasie COVID-19”.

Podpisana umowa to efekt przyznanego dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Przypomnijmy, że jeszcze w grudniu ubiegłego roku po uzyskaniu informacji o przyznaniu dofinansowania Powiat Kępiński przeprowadził postępowanie przetargowe, w następstwie którego zakupione zostały 103 laptopy na potrzeby prowadzenia zdalnej edukacji w dwóch szkołach prowadzących kształcenie zawodowe. 30 grudnia sprzęt został przekazany do Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Kępnie, gdzie trafiły 52 laptopy, a do Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 – 51 sztuki.

~ Oprac. m

Więcej w nr 6 (1415) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!