Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Donata, Herminy, Rufina 7 Kwietnia 2020, 10:28
Dziś 16°C
Jutro 18°C
Policja i straż pożarna
16 Sierpnia, 2019

Powiat: Kierowców pouczali mundurowi i... ksiądz

W trakcie działań na drodze policjantom towarzyszył duchowny.

26 lipca br., z inicjatywy komendanta powiatowego Policji w Kępnie mł. insp. Roberta Ciesielskiego oraz kapelana kępińskich policjantów ks. Sławomira Nowaka, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kępnie wraz z kapelanem na drogach powiatu kępińskiego przeprowadzili działania w związku ze świętem patrona kierowców – św. Krzysztofa.
Nietypowa służba policjantów kępińskiej drogówki rozpoczęła się zastosowaniem kilku pouczeń. Duchowny wraz z policjantami przekonywał kierowców do rozsądnej i bezpiecznej jazdy samochodem. - Założeniem prowadzonej akcji było uświadomienie użytkownikom dróg, jak ważne dla ich zdrowia i życia jest przestrzeganie przez nich obowiązujących przepisów prawa w ruchu drogowym – wyjaśnił oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kępnie st. post. Rafał Stramowski. W rozmowach z kierowcami zarówno ks. S. Nowak, jak i policjanci, zwracali uwagę na odpowiednie wyposażenie pojazdu wyruszającego w drogę, stan trzeźwości kierowcy oraz rozwagę w czasie jazdy.
W trakcie kontroli kierowcy otrzymywali obrazki z wizerunkiem św. Krzysztofa, który ma ich strzec i przypominać o bezpiecznej jeździe.
- Akcja po raz kolejny spotkała się z ciepłym przyjęciem wśród użytkowników dróg. Choć początkowo byli zdziwieni niecodziennym widokiem, to po chwili z uśmiechem witali zatrzymujące ich do kontroli osoby – podsumował st. post. R. Stramowski.

~ KR

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!