Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Jagienki, Kamili, Korneliusza 17 Września 2021, 03:23
Dziś 19°C
Jutro 16°C
Powiat
9 Września, 2021

Powiat: Im przyświecały idee wolności

31 sierpnia w 41. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych władze miasta i powiatu uczciły pamięć po zmarłych mieszkańcach Kępna, którym bliskie sercu były idee wolności i solidarności.

31 sierpnia to jeden z najważniejszych dni w powojennej historii Polski, który przybliżał nas do odrzucenia narzuconego siłą reżimu komunistycznego.
Po podpisaniu Porozumień Gdańskich już na początku września delegaci z kępińskich największych zakładów pracy udali się do Wrocławia, aby tam uzyskać informacje, jak zakładać tworzący się nowy Niezależny Samorządny Związek Zawodowy „Solidarność”. Już na początku września powstały w kilku zakładach pracy Komisje Zakładowe, m.in. w: PKS, PKP, Ponar Remo, Montochemie, Jarocińskiej Fabryce Mebli, Tartaku, Zakładach Drobiarskich, PGR Mianowice, Spółdzielni Pracy, Szpitalu czy oświacie.

~ Oprac. m

Więcej w nr 35 (1444) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!