Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Marty, Konstantego, Olafa 29 Lipca 2021, 22:49
Dziś 21°C
Jutro 25°C
Kraj
28 Maja, 2020

Powiat: Działają wspólnie, aby pomagać potrzebującym

Caritas Diecezji Kaliskiej jest organizacją charytatywną Kościoła Katolickiego. Misją jest niesienie skutecznej pomocy potrzebującym i ubogim, w sposób systematyczny i doraźny, duchowy i materialny. Każdego dnia odczytują potrzeby ubogich i potrzebujących pomocy, aby móc skutecznie przychodzić im z pomocą oraz w ich imieniu upominać się o poszanowanie ich godności oraz należnych im praw. O działaniach w czasach koronawirusa kościelnej organizacji, która działa na rzecz ubogich, mówi ks. Jacek Andrzejczak, dyrektor Caritas Diecezji Kaliskiej.

W jaki sposób Caritas Diecezji Kaliskiej pomaga ludziom w obecnej, trudnej sytuacji, związanej z pandemią koronawirusa?
Przede wszystkim należy podkreślić, że terytorium Caritasu Diecezji Kaliskiej obejmuje aż cztery województwa: wielkopolskie, dolnośląskie, łódzkie i opolskie, więc zasięg naszej pomocy jest dość szeroki. Od samego początku wspieramy najbardziej potrzebujące osoby, czyli osoby bezdomne. Do niedawna problem stanowiło to, że restauracje, hotele i niektóre sklepy były pozamykane, a to tam często gromadziły się osoby potrzebujące pomocy. Tak samo sytuacja wyglądała w przypadku jadłodajni Caritas i PCK w całej Polsce, które były zamknięte. Jednak zadbaliśmy o to, aby pomimo tej trudnej sytuacji, wydawać potrzebującym jedzenie każdego dnia – zostały stworzone okienka podawcze, wychodzące na zewnątrz. Postaraliśmy się, aby przy udziale firm budowlanych w szybkim tempie stworzyć takie okna i aby ci ludzie, z odległości ustalonych w obostrzeniach, czyli 2 metrów, mogli odbierać przygotowane już produkty. Przed świętami wielkanocnymi z pomocy żywnościowej przygotowanej przez Caritas Diecezji Kaliskiej skorzystało około 3 tysięcy osób.

~ Więcej w nr 22 (1379) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!