Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Laury, Laurentego, Nory 6 Czerwca 2020, 22:01
Dziś 16°C
Jutro 16°C
Powiat
7 Maja, 2020

Powiat: Drogi, apteki i kościoły

30 kwietnia odbyła się XIX Sesja Rady Powiatu Kępińskiego. Była to pierwsza w historii powiatu sesja przeprowadzona w sposób zdalny. Sytuacja epidemiologiczna wymusiła tego typu rozwiązanie w pracy Rady Powiatu Kępińskiego.

Tradycyjnie sesję otworzyła przewodnicząca Rady Powiatu Kępińskiego Jolanta Jędrecka, przedstawiając radnym proponowany przebieg sesji, który przyjęli jednogłośnie.
Pierwsza z procedowanych w trakcie sesji uchwał dotyczyła zmian w budżecie powiatu na rok 2020 oraz w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Kępińskiego. Wprowadzono m.in. zabezpieczenie środków na przeprowadzenie prac związanych z przebudową ulicy Dworcowej, stanowiących udział Powiatu Kępińskiego w ramach tego zadania. Przypomnijmy, że na tę inwestycję Starostwo uzyskało dofinansowanie stanowiące 50 % kosztów w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Zmiany w budżecie dotyczyły także wprowadzenia dotacji z budżetu państwa w kwocie 320 000 zł, stanowiących dotację celową w zakresie zlecenia zadań administracji rządowej w dziale geodezji. W budżecie zmniejszono środki w ramach subwencji oświatowej o kwotę 2 953 000 zł. Ponadto wprowadzono do budżetu Powiatu dotacje przekazane przez samorządy gminne stanowiące pomoc finansową w zakresie wspólnej realizacji inwestycji na drogach powiatowych. Środki w tym zakresie przekazały Gmina Baranów (200 000 zł), Gmina Łęka Opatowska (200 000 zł), Gmina Perzów (200 000 zł) oraz Gmina Rychtal (20 000 zł). W zakresie usuwania azbestu trzy samorządy gminne, tj. Gmina Baranów, Gmina Bralin i Gmina Łęka Opatowska przekazały łącznie 28 350 zł i te środki również ujęto w budżecie na ten rok.

~ Oprac. m

Więcej w nr 19 (1376) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!