Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Eustachego, Faustyny, Renaty 20 Września 2020, 15:16
Dziś 14°C
Jutro 23°C
Kultura i oświata
4 Września, 2020

Powiat: Do szkoły w reżimie sanitarnym

W powiecie kępińskim uczniowie wrócili po kilkumiesięcznej przerwie związanej z epidemią koronawirusa do szkół 1 września br. Jednak na placówki edukacyjne nałożono szereg obostrzeń. Wszystko po to, aby uczniom i pracownikom oświatowym zapewnić jak najlepsze i najbezpieczniejsze warunki.

W tym roku szkolnym 590 tysięcy uczniów zaczyna w Wielkopolsce nowy rok szkolny. - To będzie rok inny niż znaliśmy do tej pory - mówi wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk. - COVID-19 znacząco zmienił nasze podejście do rzeczywistości i codzienności. Wracamy po doświadczeniach z nauczaniem zdalnym, po dużej izolacji społecznej w drugim semestrze w roku szkolnym 2019 i 2020. Wracamy, ale jesteśmy gotowi stanąć przeciwko wyzwaniom, które na nas czekają.
W reżimie sanitarnym w gminie Kępno rozpocznie naukę 2346 uczniów w tym 290 w pierwszej klasie. Natomiast w szkołach ponadpodstawowych po zakończonym naborze rok szkolny w 17 oddziałach rozpocznie 488 uczniów w klasach pierwszych. Z tym że jak zaznacza naczelnik wydziału oświaty w starostwie Andrzej Jóźwik liczby te jeszcze mogą nieznacznie się zmienić. Z uwagi na panującą pandemię COVID-19 każda szkoła będzie odpowiednio zabezpieczać uczniów i nauczycieli przed wirusem. Na uwagę zasługuje fakt, iż w tym roku zabrakło chętnych do klas w tak poszukiwanych zawodach jak technik budowlany czy technik pojazdów samochodowych, gdzie po ukończeniu tych klas nie byłoby problemu ze znalezieniem zatrudnienia.

~ m

Więcej w nr 36 (1393) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!