Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bogumiła, Eweliny, Mirosława 26 Lutego 2021, 17:08
Dziś 8°C
Jutro 4°C
Powiat
4 Lutego, 2021

Powiat: Dar ludzi wielkiego serca

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie kępińskim.

W minioną niedzielę, 31 stycznia br., Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 29. Choć wydarzenie odbywało się w innych niż dotychczas, bo pandemicznych realiach, nie mogło go zabraknąć. Podczas tegorocznego Finału fundacja Jurka Owsiaka zbierała pieniądze na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.
Wczesnym rankiem 125 wolontariuszy ze sztabu w Kępnie odebrało puszki i wyruszyło kwestować na ulicach powiatu. Kępiński sztab uzbierał łącznie 177.500 zł. Na sumę tę złożyło się ponad 125.000 zł z puszek wolontariuszy, 2.500 zł za gadżety z radiowej licytacji, a także 50.000 zł za Kępińskie Złote Serduszko, którego licytację na antenie Radia SUD wygrała Fabryka Mebli Wersal. Jego cena to rekord lokalnych licytacji – w ubiegłym roku za 25.000 zł serce wylicytowała Fabryka Mebli BENIX Kaczorowscy z Mroczenia. Tegoroczne złote serduszko jest już dwudziestym wykonanym przez kępińskiego złotnika Zenona Wróbla, a sponsorem jest Spółdzielczy Bank Ludowy w Kępnie.

~ KR

Więcej w nr 5 (1414) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!