Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Agnieszki, Amalii, Czecha 20 Kwietnia 2021, 17:50
Dziś 13°C
Jutro 14°C
Powiat
13 Stycznia, 2021

Powiat: Cudzoziemcy wracają do pracy w Kępińskiem

Zatrudnianie cudzoziemców w powiecie kępińskim.

Od marca, gdy wprowadzono pierwsze obostrzenia związane z wybuchem epidemii, zmieniło się w zasadzie wszystko jeżeli chodzi o funkcjonowanie Powiatowych Urzędów Pracy. Kluczowa stała się ochrona miejsc pracy i pracowników, którzy w związku z epidemią tę pracę mogli stracić.
- W związku z niepewną sytuacją gospodarczą liczba cudzoziemców wykonujących pracę na terenie powiatu kępińskiego na podstawie oświadczeń o zamiarze powierzenia pracy zaczęła drastycznie spadać. Największy spadek odnotowano w miesiącu kwietniu, kiedy to zarejestrowano zaledwie 101 oświadczeń, co stanowiło jedynie 19% oświadczeń analogicznego okresu ubiegłego roku – informuje Iwona Rataj, dyrektor PUP w Kępnie.
Początkowy spadek był spowodowany kilkoma czynnikami. Największy odsetek cudzoziemców pracujących w powiecie stanowią obywatele Ukrainy, to głównie ich obawy decydowały o zmianie liczby zatrudnionych cudzoziemców, zaczęli oni wyjeżdżać, gdy w Polsce ogłoszono lockdown, część branż, w których pracowali, została zamknięta, a w części zakładów przedsiębiorcy stanęli przez nowym wyzwaniem, mieli wiele obaw związanych z dalszym losem i funkcjonowaniem swoich przedsiębiorstw.

~ m

Więcej w nr 2 (1411) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!