Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Ireny, Irminy, Stanisława 19 Września 2020, 02:37
Dziś 11°C
Jutro 18°C
Powiat
28 Maja, 2020

Powiat: 256 zakażonych w powiecie kępińskim

Publikujemy dane z komunikatów Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Kępnie.

W związku z rozprzestrzenianiem się choroby zakaźnej COVID-19, wywoływanej przez koronawirusa SARS-CoV-2, na stronie Starostwa Powiatowego w Kępnie publikowane są komunikaty Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Kępnie. Specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy zestawienie danych epidemiologicznych z terenu powiatu kępińskiego w ostatnich tygodniach.
Na terenie województwa wielkopolskiego z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem objętych nadzorem epidemiologicznym jest aktualnie 207 osób, hospitalizowane są 222 osoby, a poddane izolacji lub kwarantannie – 5.523 osoby. Odnotowano 2.059 przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 147 osób zmarło (stan na 26 maja br.).
W powiecie kępińskim do tej pory zdiagnozowano 256 potwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem. Wśród nich są również dzieci. Na szczęście większość zakażonych jest w dobrym stanie i przebywa w izolacji domowej. Zmarła jedna osoba z powiatu kępińskiego, u której stwierdzono COVID-19. Są jednak także dobre informacje: 1.051 osób z Wielkopolski wyzdrowiało – w tym 11 z powiatu kępińskiego.

~ KR

Więcej w nr 22 (1379) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!