Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Ireny, Irminy, Stanisława 18 Września 2020, 21:49
Dziś 11°C
Jutro 18°C
Powiat
20 Maja, 2020

Powiat: 151 przypadków zakażeń w powiecie

Publikujemy dane z komunikatów Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Kępnie.

W związku z rozprzestrzenianiem się choroby zakaźnej COVID-19, wywoływanej przez koronawirusa SARS-CoV-2, na stronie Starostwa Powiatowego w Kępnie publikowane są komunikaty Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Kępnie. Specjalnie dla naszych czytelników prezentujemy zestawienie danych epidemiologicznych z terenu powiatu kępińskiego w ostatnich tygodniach.
Na terenie województwa wielkopolskiego z powodu podejrzenia koronawirusem objętych nadzorem epidemiologicznym jest aktualnie 618 osób, hospitalizowane są 252 osoby, a poddane izolacji lub kwarantannie – 6.884 osoby. Odnotowano 1.815 przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 140 osób zmarło (stan na 19 maja br.).
Liczba osób z terenu powiatu kępińskiego, u których stwierdzono koronawirusa, to w sumie 151. Wśród nich są również dzieci. Na szczęście większość zakażonych jest w dobrym stanie i przebywa w izolacji domowej.
Z przykrością informujemy, że w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu zmarła 62-letnia kobieta z powiatu kępińskiego, u której stwierdzono obecność COVID-19. Kobieta przebywała w szpitalu od marca. Miała poważne choroby współistniejące.
Są jednak także dobre informacje: 795 osób z Wielkopolski wyzdrowiało – w tym 10 z powiatu kępińskiego.

~ KR

Więcej w nr 21 (1378) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!