Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Benedykta, Kariny, Olgi 11 Lipca 2020, 19:21
Dziś 13°C
Jutro 19°C
Kraj
26 Marca, 2020

Policja: Za złamanie kwarantanny – bezwzględna kara

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kępnie kontrolują osoby, które przechodzą kwarantannę i przestrzegają przed łamaniem zasad kwarantanny.

Policjanci wspierają służby sanitarne i przynajmniej raz na dobę odwiedzają tych, którzy objęci są kwarantanną, a więc powinni przebywać w odosobnieniu. Funkcjonariusze nie mają z nimi bezpośredniego kontaktu – sprawdzają, czy nie potrzebują pomocy lub wsparcia i czy znajdują się tam, gdzie powinni. Zebrane informacje są przekazywane do służb sanitarnych i wojewodów. Sprawdzenie ma się odbywać w miarę możliwości w pobliżu miejsca kwarantanny, głównie telefonicznie za pomocą służbowego telefonu komórkowego, z odległości umożliwiającej potwierdzenie pobytu osoby w wyznaczonym miejscu – bez bezpośredniego kontaktu z osobami poddanymi kwarantannie.

~ KR, m

Więcej w nr 13 (1370) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!