Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Antoniego, Henryki, Mariana 17 Stycznia 2019, 12:31
Dziś 4°C
Jutro 0°C
Policja i straż pożarna
15 Maja, 2018

Policja: Wyróżnią kolejnych funkcjonariuszy

Trwa XI edycja konkursu „Policjant, który mi pomógł”.

Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji uczestniczy w organizacji XI edycji ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”, którego inicjatorem jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Istotą konkursu jest wyróżnienie funkcjonariuszy policji, którzy charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem, empatyczną postawą i umiejętnościami w obszarze indywidualnej pomocy osobom dotkniętym przemocą w rodzinie. Zachęcamy do zgłaszania kandydatów.
Konkurs trwa nieprzerwanie od 2008 r. Od tego czasu odbyło się już dziesięć edycji, podczas których wyłoniono 50 laureatów zasługujących – w ocenie społeczeństwa – na szczególne wyróżnienie. Byli to funkcjonariusze reprezentujący zarówno służbę prewencyjną, jak i kryminalną.
XI edycja konkursu objęta jest honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji, zaś sama uroczystość wręczenia wyróżnień zostanie wpisana w centralne obchody Święta Policji.
Procedura zgłaszania policjantów do obecnej edycji konkursu „Policjant, który mi pomógł” trwa do 31 maja br. Zgodnie z regulaminem konkursu, zgłoszenia policjanta może dokonać osoba indywidualna, instytucja lub organizacja. Formularze zgłoszeniowe można nadsyłać na adres e-mail: pogotowie@niebieskalinia.pl lub pocztą na adres: „Niebieska Linia”, 02-121 Warszawa, ul. Korotyńskiego 13. Formularz można pobrać ze strony: www.policjant.niebieskalinia.pl, gdzie widnieje również regulamin konkursu.
Laureatów konkursu (5 osób) wybierze kapituła, w skład której wejdą pracownicy Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”, laureaci ostatnich trzech edycji konkursu i przedstawiciel Biura Prewencji KGP. Typowanie kandydatów odbędzie się na podstawie szczegółowej analizy uzasadnień zawartych w formularzach zgłoszeniowych.

~ Oprac. KR

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!