Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Ambrożego, Florentyny, Gawła 17 Października 2021, 02:56
Dziś 10°C
Jutro 12°C
Policja i straż pożarna
12 Sierpnia, 2021

Policja: Uwaga na oszustów!

Oszuści, podszywając się pod dostawcę energii, wysyłają do użytkowników SMS z informacją o konieczności zapłaty zaległości za prąd – nieuregulowanie wskazanej kwoty spowoduje odłączenie energii elektrycznej. Niestety, wejście w zawarty w treści wiadomości link i autoryzowanie transakcji powoduje utratę z konta kwoty znacznie większej niż podana w wiadomości. Bądźmy ostrożni i zawsze weryfikujmy otrzymane wiadomości.

O różnych metodach działania oszustów policja informowała już wielokrotnie. Schemat ich działania jest zwykle bardzo podobny, dlatego bez względu na przedstawioną historię zawsze musimy zachować czujność i przede wszystkim zweryfikować otrzymaną wiadomość. Tym razem policja przestrzega przed oszustwem, w którym sprawcy, podszywając się pod dostawcę energii, wysyłają do użytkowników wiadomość SMS, w której informują o niewielkiej zaległości za prąd.

~ Oprac. KR

Więcej w nr 31 (1440) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!