Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bolka, Cezaryny, Marioli 25 Marca 2019, 11:10
Dziś 9°C
Jutro 6°C
Powiat
18 Lipca, 2018

Policja: Oskarżony Łukasz Rudnik jest niewinny

Mężczyzna podejrzany o zabójstwo 28-latka w Wieluniu został uniewinniony.

Pod koniec maja br. wieluńscy policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca powiatu kępińskiego podejrzanego o zabójstwo 28-latka z Wielunia. Decyzją sądu, 26 maja br., został aresztowany na trzy miesiące. Sprawcy groziła kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Tymczasem okazało się, że jest on niewinny. Po kilku tygodniach opuścił areszt.
Jak informuje „Ilustrowany Przegląd Powiatu”, policja zatrzymała kolejnego podejrzanego. Ten, zdaniem prokuratury, ma już być tym właściwym. - Aktualnie podejrzany mężczyzna przyznał się do zabójstwa i złożył wyjaśnienia. Na aktualnym etapie śledztwa można wykluczyć motyw rabunkowy. Trwa analiza ostatnich zdarzeń z życia pokrzywdzonego, by ustalić motywację działania sprawcy. Zlecono badania zabezpieczonych przedmiotów, w tym noża, biegłym z różnych dziedzin naukowych, w tym DNA, biologii – zapewnia w rozmowie z IPP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Sieradzu Jolanta Szkilnik. Właściwym zabójcą 28-latka ma być 64-latek z powiatu wieluńskiego. Przypomnijmy, do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w nocy z 22 na 23 maja br. na Os. Armii Krajowej w Wieluniu.

~ KR

Więcej w nr 29 (1284) 2018 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!