Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Eustachego, Faustyny, Renaty 20 Września 2020, 15:18
Dziś 14°C
Jutro 23°C
Policja i straż pożarna
5 Sierpnia, 2020

Policja: Od 100 lat w służbie mieszkańcom powiatu

Tegoroczne obchody Święta Policji połączone były ze 101. rocznicą uchwalenia ustawy o policji państwowej oraz 100. rocznicą powstania Komendy Powiatowej Policji w Kępnie. Jak co roku, uroczystość była okazją do wręczenia odznaczeń, wyróżnień i mianowania policjantów na wyższe stopnie służbowe.

29 lipca br. na dziedzińcu Komendy Powiatowej Policji w Kępnie miała miejsce uroczystość z okazji Święta Policji.
Tegoroczne Święto Policji było okazją do uczczenia 101. rocznicy uchwalenia ustawy o policji państwowej oraz 100. rocznicy powstania Komendy Powiatowej Policji w Kępnie.
Obchody rozpoczęły się od uroczystego apelu, podczas którego komendant powiatowy Policji w Kępnie mł. insp. Mirosław Józefiak wręczył funkcjonariuszom akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. W tym roku w kępińskiej komendzie na wyższe stopnie służbowe zostało mianowanych 50 policjantów: 1 – w korpusie oficerów starszych, 21 – w korpusie aspirantów, 19 – w korpusie podoficerów, a 9 – w korpusie szeregowych. Komendant mł. insp. M. Józefiak złożył wyróżnionym policjantom życzenia zdrowia oraz pomyślności, zarówno w życiu prywatnym, jak i podczas pełnienia tej jednej z najtrudniejszych służb. Przyznane zostały również wyróżnienia i medale za zasługi na rzecz NSZZ Policjantów oraz wielkopolskiej Policji. Uroczystość przebiegła według policyjnego ceremoniału, jednak z zachowaniem wszystkich obowiązujących obostrzeń – z uwagi na pandemię koronawirusa SARS-CoV-2 w uroczystości wzięli udział jedynie funkcjonariusze oraz pracownicy policji oraz kilku zaproszonych gości. Mimo tego wydarzenie było bardzo podniosłe i dostojne.
.

~ Oprac m.

Więcej w nr 32 (1389) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!