Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Danuty, Daniela, Juliany 17 Lutego 2020, 08:10
Dziś 9°C
Jutro 10°C
Kraj
16 Sierpnia, 2018

Policja: Dbają o bezpieczeństwo na drogach

Trwają krajowe działania kontrolno-prewencyjne pn. „TIR”.

Okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu, głównie na drogach ekspresowych i autostradach. Aby zapewnić płynność ruchu na tych odcinkach podczas wyjazdów i powrotów z letniego wypoczynku, od 5 sierpnia br. na drogach prowadzone są wzmożone działania kontrolno-prewencyjne pn. „TIR”. Akcja prowadzona jest na terenie całego kraju do odwołania.
Działania ukierunkowane są głównie na wyeliminowanie niebezpiecznych zachowań na drodze, a w szczególności egzekwowanie od kierujących samochodami ciężarowymi przestrzegania zakazów wyprzedzania określonych znakami drogowymi na drogach ekspresowych czy też autostradach.
Działania te mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zapewnić płynność ruchu na ciągach komunikacyjnych. Akcja prowadzona jest na terenie całego kraju, gdzie przebiegają drogi ekspresowe i autostrady.

~ Oprac. KR

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!