Alfa, Leonii, Tytusa 20 Kwietnia 2024, 09:15
Dziś 8°C
Jutro 5°C
25 Maja, 2018

Piłka nożna: Tylko Orzeł ma powody do zadowolenia

Spośród trzech naszych przedstawicieli na zapleczu czwartej ligi tylko Orzeł Mroczeń ma powody do zadowolenia po ostatniej kolejce. Podopieczni Marka Wojtasiaka rzutem na taśmę pokonali na wyjeździe nieobliczalną Raszkowiankę Raszków. Dla pozostałych naszych drużyn była to czarna niedziela. Zarówno Pogoń Trębaczów jak i beniaminek z Lasek przegrały swoje spotkania różnicą trzech bramek.

Victoria Laski grała przed własną publicznością z Piastem Kobylin. Podopieczni trenera Marka Nowickiego zwyciężyli w Laskach 3:0, choć mogli wygrać nawet wyżej, lecz nie wykorzystali rzutu karnego. W 34. minucie wynik spotkania otworzył Jakub Szymanowski, popisując się świetnym uderzeniem z rzutu wolnego z ponad dwudziestu metrów. Jeszcze przed przerwą Piast podwyższył na 2:0. Prawą stroną przedarł się Mateusz Wachowiak, po czym zagrał do Tomasza Kokota. Podanie przeciął Patryk Werner, kierując piłkę do własnej bramki.
W drugiej odsłonie kobylinianie postawili kropkę nad „i”, strzelając trzeciego gola. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Edwina Marchewki wykończył Szymon Wosiek, ustalając wynik meczu. Piast miał jeszcze jedną okazję – rzut karny, po faulu na Szymanowskim, ale strzał Patryka Kamińskiego z jedenastu metrów obronił golkiper Victorii. Porażką takich samych rozmiarów zakończyło się również starcie Pogoni Trębaczów z Klubem Sportowym Opatówek. Lider rozgrywek przyjechał do Trębaczowa jako zdecydowany faworyt, ale na tym terenie „padali” już nie tacy faworyci. Tym razem jednak rywal zawiesił Pogoni poprzeczkę na nieosiągalnym tego dnia poziomie. Co prawda do przerwy na boisku utrzymywał się bezbramkowy remis, a gospodarze bardzo śmiało nękali szeregi obronne lidera rozgrywek. Losy meczu rozstrzygnęły się po przerwie. Kluczowa okazała się 55. minuta, kiedy to Bartosz Bęś niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki. Trzy minuty później goście prowadzili już 2:0, a po kolejnych dziesięciu było już 3:0. Wówczas stało się jasne, że Pogoń nie będzie już wstanie odwrócić losów tego pojedynku. Jak tego dokonać pokazali w niedzielę piłkarze z Mroczenia. Orzeł po niezwykle zaciętym i emocjonującym spotkaniu pokonał na wyjeździe Raszkowiankę Raszków. Sytuacja w tym meczu zmieniała się jak w kalejdoskopie. Jako pierwsi prowadzenie objęli przyjezdni, ale po nieco ponad dwóch kwadransach prowadzili miejscowi. Drużynie Marka Wojtasiaka udało się wyrównać jeszcze przed przerwą. W drugiej połowie bardzo długo utrzymywał się remis i kiedy wszystko wskazywało na to, że pojedynek zakończy się podziałem punktów wówczas Kamil Jurasik uciszył trybunę miejscowych. W 90. minucie zdobył on bramkę, która zapewniła trzy punkty Orłowi i przedłużyła jego szanse na walkę o awans do czwartej ligi. Mroczenianie w dalszym ciągu tracą siedem punktów do lidera. To niewiele, patrząc na to, że do końca sezonu zespoły mają do rozegrania jeszcze pięć kolejek.

Wyniki 26. kolejki
LKS Raszkowianka Raszków 2 (2)
LZS Orzeł Mroczeń 3 (2)
Bramki: 0:1 Marcin Górecki - 4’ (z karnego), 1:1 Szymon Nowicki - 17’, 2:1 Piotr Mikuła - 32’, 2:2 Marcin Górecki - 39’ (z karnego), 2:3 Kamil Jurasik - 90’.
Orzeł: Rafał Peksa – Łukasz Gajewski, Dariusz Luźniak, Wiktor Łuczak, Jakub Strąk, Kamil Rabiega, Kamil Jurasik, Mariusz Bednarek, Rafał Janicki, Marcin Górecki, Daniel Parzybót. Trener: Marek Wojtasiak.
LZS Pogoń Trębaczów 0 (0)
KS Opatówek 3 (0)
Bramki: 0:1 Bartosz Bęś - 55’ (samobójcza), 0:2 Krzysztof Krysztofowicz - 58’, 0:3 Dominik Tomczyński - 68’.
Pogoń: Tomasz Lempert – Patryk Ignasiak, Tomasz Domagała (Maciej Sikora - 70’), Bartosz Bęś, Paweł Piekarski, Błażej Ostry, Łukasz Kromka, Szymon Piekarski, Adam Potoniec (Paweł Kozłowski - 70’), Mateusz Tuszyński (Serhij Korobeinyk - 80’), Radosław Wróbel. Trener: Jarosław Karnasiewicz.
LZS Victoria Laski 0 (0)
KS Piast Kobylin 3 (2)
Bramki: 0:1 Jakub Szymanowski - 34’, 0:2 Patryk Werner - 40’ (samobójcza), 0:3 Szymon Wosiek - 71’.
Victoria: Artur Kozica – Patryk Mielcarek (Łukasz Mońka - 46’), Piotr Sypko, Karol Ozdoba (Szymon Kosik - 60’), Patryk Werner, Aleksander Nasiadek, Dawid Stężały, Hubert Bryza, Jakub Nowak, Bartłomiej Gąszczak (Mateusz Płóciennik - 46’), Arkadiusz Korpeta. Trener: Adam Werner.
GKS Żerków 0 (0)
KKS Astra Krotoszyn 1 (1)
Bramka: 0:1 Jędrzej Paczków - 35’.
KS Stal Pleszew 1 (0)
Barycz Janków Przygodzki 2 (0)
Bramki: 1:0 Emil Poczta - 74’, 1:1 Piotr Kasprzyk - 85’, 1:2 Michał Janoś - 90+1’.
LKS Olimpia Brzeziny 1 (1)
GLZS Korona-Pogoń Stawiszyn 2 (1)
Bramki: 1:0 Daniel Puchała - 34’, 1:1 Roman Gałązka - 38’, 1:2 Adam Guźniczak - 90+4’.
KS Victoria Skarszew 3 (1)
KLKS Zefka Kobyla Góra 1 (1)
Bramki: 0:1 Piotr Nasiadek - 18’, 1:1 Patryk Jóźwiak - 28’, 2:1 Jakub Jóźwiak - 54’, 3:1 Bartosz Gliński - 79’.
LKS Piast Czekanów 2 (0)
GOS Zieloni Koźminek 1 (0)
Bramki: 1:0 Sebastian Smolarek - 53’, 1:1 Bartosz Kaźmierczak - 60’, 2:1 Eryk Leśnierowski - 71’.