Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bettiny, Konrada, Mirosława 19 Lutego 2020, 17:35
Dziś 8°C
Jutro 5°C
Sport
31 Stycznia, 2018

Piłka nożna: Trwają zapisy do Minimistrzostw

Trwają zapisy do jedenastej edycji Deichmann Minimistrzostw 2018. Potrwają do 25 marca lub do wyczerpania limitu miejsc. W zeszłym roku liczba uczestników tego turnieju przekroczyła dziesięć tysięcy. Turniej, podobnie jak w latach poprzednich, rozgrywany będzie w konwencji Mistrzostw Świata. Rozgrywki odbędą się w czterech kategoriach wiekowych: U-13 (2005 i młodsi), U-11 (2007 i młodsi), U-9 (2009 i młodsi) oraz U-7 (2011 i młodsi). W tym roku po raz czwarty w historii gospodarzem Eliminacji Miejskich będzie Kępno.

Pomysł na organizację Deichmann Minimistrzostw w Kępnie zrodził się przed dwoma laty. Wcześniej dzieci z Akademii Piłkarskiej Uśmiech-Marcinki Kępno wzięły udział w Eliminacjach Wrocławskich. I chociaż nie odniosły większych sukcesów to było już pewne, że to nie jest to ich jednorazowa przygoda z turniejem. Dla opiekunów największym problemem była odległość pomiędzy miastami. Jeden z rodziców, Ireneusz Muller postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i podsunął Stowarzyszeniu Kocham Sport pomysł na zorganizowanie turnieju w Kępnie. – W Kępnie brakowało imprezy sportowej, która skierowana byłaby do całych rodzin. Frekwencja na poprzednich edycjach turnieju pokazywała, że taki turniej jest w naszym mieście potrzebny. Biorą w nim udział zarówno drużyny, które przyjechały wygrywać oraz takie, które zostały utworzone specjalnie na rozgrywki i udział traktują jako przygodę. Jednak w postawie wszystkich małych zawodników zawsze widać pasję i zaangażowanie – mówi Ireneusz Muller, koordynator kępińskich eliminacji. Rozgrywki jedenastej edycji odbędą się w czterech kategoriach: U-13 (2005 i młodsi), U-11 (2007 i młodsi), U-9 (2009 i młodsi) oraz U-7 (2011 i młodsi). Przez pierwsze kilka weekendów rozgrywane będą spotkania ligowe. Powstała tabela zadecyduje o rozstawieniu zespołów podczas fazy pucharowej. Finały Miejskie odbędą się tradycyjnie w drugiej połowie czerwca. W dalszej kolejności najlepsze zespoły zakwalifikują się do Ogólnopolskiego Finału Finałów. Eliminacje Kępińskie tradycyjnie będą odbywały się we wszystkie soboty i niedziele od kwietnia do czerwca na Kompleksie Boisk Orlik przy ulicy Nowowiejskiego w Kępnie. – Podobnie jak przed rokiem rozgrywki w naszym mieście będą toczyć się tylko w dwóch kategoriach wiekowych, mianowicie w U-11 oraz U-9. Pozostałe kategorie wiekowe będą rozgrywać swoje mecze w Wrocławiu – dodaje Ireneusz Muller, koordynator rozgrywek kępińskich. Dodajmy, że jedenasta edycja turnieju zostanie rozegrana w trzydziestu czterech miastach Polski. Po raz czwarty w historii gospodarzem Eliminacji Miejskich będzie Kępno. Będzie to największa impreza piłkarska dla najmłodszych z Kępna i okolic. Zapisy do tegorocznej edycji turnieju Deichmann Minimistrzostwa 2018 już ruszyły. Zespoły mogą się zgłaszać do 25 marca. Organizatorzy zachęcają i zapraszają kluby, szkółki piłkarskie i reprezentacje szkół lub „dzikie drużyny” z regionu i okolic do uczestnictwa i wspólnej zabawy. Koszt udziału zawodnika w Deichmann Minimistrzostwach 2017 wynosi 140 złotych. Jest to opłata jednorazowa pokrywająca koszt stroju nawiązującego do barw narodowych reprezentowanego kraju, jaki każdy zawodnik otrzyma na własność. W ramach jednorazowego wpisowego każdy uczestnik zostanie również ubezpieczony od NNW oraz otrzyma pamiątkowy medal i dyplom. Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie www.kochamsport.pl oraz u koordynatora rozgrywek kępińskich, Ireneusza Mullera tel. 604-434-913.

~ BAS

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!