Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Benedykta, Izodory, Wacławy 4 Kwietnia 2020, 22:16
Dziś 9°C
Jutro 12°C
Sport
17 Stycznia, 2018

Piłka nożna: Piłkarski Baranów i Mroczeń na „Tak”

Młodzi piłkarze „Pioniera” Baranów i „Orła” Mroczeń walczyli w styczniu w II Ogólnopolskim Turnieju „Futbol na Tak” Głuchołazy 2018.

Na II Ogólnopolski Turniej „Futbol na Tak” Głuchołazy 2018 z gminy Baranów zabrano dwa zespoły: „Pionier” Baranów (2004/2005) i „Orzeł” Mroczeń (2008/2009) .
Młodszy (2008/2009) zagrał na boisku „pod balonem”. To ich pierwsze doświadczenie z takim boiskiem. Nawierzchnia orlikowa (syntetyczna trawa), bramki orlikowe (5x3), ale w środku ciepło. Do Głuchołazów z różnych powodów nie pojechało kilku zawodników z pierwszego składu, ale ci, którzy zdecydowali się na udział w turnieju, na pewno tego nie żałują. Przyszło im mierzyć się z bardzo dobrymi drużynami – od Warszawy po Wrocław. „Orzeł” Mroczeń rozegrał dziesięć meczów, trzy wygrał, dwa zremisował, a sześć przegrał. Mroczeńscy zawodnicy pozostawili po sobie dobre wrażenie, choć początkowo były obawy, czy dadzą radę. Choroba podstawowego bramkarza na pewno nie nastrajała ich optymistycznie. Jednak Mateusz zastępujący Fabiana spisał się bardzo dzielnie, równie dobrze radził sobie w końcówkach spotkań jego młodszy brat – Adaś (najmłodszy piłkarz turnieju!) Właśnie w Głuchołazach świętowano jego siódme urodziny. Obaj za nic mieli drwiące początkowo spojrzenia trenerów z większych miast, takiej Warszawy, Wrocławia czy Pabianic. Z Pabianicami do zwycięstwa zabrakło im pół minuty (1:1), Prudnik roznieśli 5:0, a w pojedynku z Głuchołazami hattricka ustrzelił Jonasz Albert (3:1).

~ es

Cały artykuł dostępny będzie w nr 3 (1258) 2018 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!