Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Libuszy, Wacławy, Wacława 29 Września 2022, 05:55
Dziś 9°C
Jutro 13°C
Sport
25 Stycznia, 2018

Piłka nożna: Pierwsze zimowe zakupy kępnian, obrońca Śląska wzmocni Polonię

Klub z Alei Marcinkowskiego potwierdził pozyskanie Dawida Matuszewskiego. 20-latek będzie reprezentował biało-niebieskie barwy na zasadzie transferu definitywnego ze Śląska Wrocław. Dla drużyny z Alei Marcinkowskiego to pierwszy zimowy ruch transferowy.

Polonia Kępno po siedemnastu kolejkach zajmuje piąte miejsce w tabeli grupy południowej czwartej ligi, w związku z czym włodarze klubu mogą być zadowoleni z wyników podopiecznych Bogdana Kowalczyka. To także powoduje, że w Kępnie nie mówi się o rewolucji kadrowej – drużyna w zimowym okienku zostanie wzmocniona i uzupełniona jedynie o pojedynczych zawodników, a jednym z nich jest już oficjalne zaprezentowany Dawid Matuszewski. Niespełna dwudziestoletni obrońca, mimo młodego wieku, ma za sobą bardzo bogate doświadczenia. Wychowanek Marcinków Kępno do Śląska Wrocław przed sezonem 2014/2015, gdzie występował w zespołach młodzieżowych – najpierw juniorach młodszych, a następnie w drużynie juniorów starszych. W minionym sezonie znalazł nawet miejsce w szerokiej kadrze trzecioligowych rezerw Śląska, a w zespole juniorów starszych występujących w Centralnej Lidze Juniorów pełnił funkcje kapitana. Na tym szczeblu juniorskich rozgrywek rozegrał ponad trzydzieści spotkań, zdobywając w nich dwie bramki. Dawid Matuszewski, po nieco ponad półrocznym rozbracie z piłką, wraca tym samym do rodzinnego miasta, aby pomóc biało-niebieskim na czwartoligowych boiskach. Do tej pory występował głównie jako środkowy obrońca, ale z powodzeniem może także zagrać na prawej stronie defensywy lub jako środowy pomocnik. Nowy nabytek kępnian na oficjalny debiut w barwach Polonii będzie musiał poczekać blisko dwa miesiące. Rywalizacja w czwartej lidze w 2018 roku rozpocznie się w marcu, a kępnianie pierwsze spotkanie zagrają z Kanią Gostyń (17 marca).

~ BAS

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!