Agnieszki, Amalii, Czecha 20 Kwietnia 2024, 11:11
Dziś 5°C
Jutro 6°C
12 Kwietnia, 2018

Piłka nożna: Orzeł zatrzymał niepokonanego lidera

Ogromny bagaż emocji przyniosło ze sobą spotkanie 19. kolejki Kaliskiej Klasy Okręgowej pomiędzy Orłem Mroczeń a Klubem Sportowym Opatówek. Podopiecznym Marka Wojtasiaka udało się zatrzymać niepokonanego do niedzieli lidera zaplecza czwartej ligi. Gracze z Opatówka w dalszym ciągu mają jednak solidną przewagę nad grupą pościgową, która po ostatniej kolejce stopniała do dziesięciu oczek. W drugim meczu z rzędu zapunktowali gracze z Lasek. Tym razem Victoria zdołała przywieźć jeden punkt z trudnego terenu z Brzezin. Porażki doznała natomiast Pogoń Trębaczów. Podopieczni Jarosława Karnasiewicza walczyli ambitnie, ale nie wystarczyło to na pokonanie Stali Pleszew.

Kolejne spotkanie rozegrali piłkarze Jarosława Karnasiewicza. Tym razem, w ramach 19. kolejki Kaliskiej Klasy Okręgowej, przeciwnikiem trębaczowian była Stal Pleszew. Faworytem tego spotkania byli pleszewianie, jednak jak się okazało, gra pleszewian nie zachwyciła licznie zgromadzonych kibiców. Choć pleszewianie dominowali w całym spotkaniu to trener Łukasz Bandosz, nie był do końca zadowolony z gry oraz skuteczności swoich piłkarzy. Jako pierwsi na prowadzenie mogli wyjść goście z Trębaczowa. Już w 7. minucie na strzał z jedenastu metrów zdecydował się Radosław Wróbel, ale tylko doskonała interwencja golkipera Stali zapobiegła stracie bramki przez pleszewian. Cztery minuty szansę na objęcie prowadzenia mieli gospodarze. Zaskoczyć bramkarza Pogoni Tomasza Lemperta próbował Michał Siuda. Dążący do otwarcia wyniku gospodarze zdołali dopiąć swego i w 25. minucie cieszyli z prowadzenia. Precyzyjnie w pole karne dograł Mateusz Raczyk, a tam głową, na raty skutecznie uderzał Tomasz Kapałka. Miejscowi poszli za ciosem, tak jakby chcieli jak najszybciej rozstrzygnąć losy meczu. I sztuka ta im się udała, bowiem tuż przed upływem dwóch kwadransów gry padła bramka, która rozstrzygnęła spotkanie. W 29. minucie w polu karnym faulowany był młody napastnik Stali, Bartosz Mazurek. Prowadzący spotkanie Artur Marcinek nie miał żadnych wątpliwości i podyktował rzut karny dla gospodarzy. Do piłki podszedł Adam Wojciechowski i mocnym uderzeniem pod poprzeczkę pokonał bezradnego golkipera Pogoni Trębaczów. Do końca pierwszej odsłony spotkania, gra toczyła się głównie w środku pola i żaden z zespołów nie stworzył sobie dogodnej sytuacji do strzelenia bramki. Po zmianie stron trwało oblężenie bramki trębaczowian, którzy stawiali dzielny opór sprawiającemu lepsze wrażenie rywalowi. W 62. minucie tylko szczęście uratowało gości z Trębaczowa przed stratą bramki. Damian Stasiak zagrał piłkę wzdłuż bramki, a całą akcję zamykał Jakub Kłodziński, który nie trafił jednak do pustej bramki. Minutę później na na strzał zza pola karnego zdecydował się Mateusz Raczyk, jednak uderzenie to nieznacznie minęło światło bramki. Z kolei w 72. minucie po indywidualnej akcji Bartosza Cierniewskiego pleszewianie powinni podwyższyć wynik, jednak w bramce Pogoni znakomicie interweniował Tomasz Lempert. Bramkarz Pogoni błysnął jeszcze w 77. minucie, kiedy z wielkim trudem obronił silny i precyzyjny strzał Mikołaja Adamka. Postawa golkipera trębaczowian nie uchroniła jednak jego drużyny przed porażką. A dla Pogoni była to już dziewiąta w obecnym sezonie. Bezpieczne miejsca w tabeli coraz bardziej oddalają się od drużyny z Trębaczowa. Po ostatniej kolejce strata Pogoni do bezpiecznego miejsca wynosi już dziewięć punktów. Zdecydowanie więcej powodów do zadowolenia mają ostatnio gracze z Lasek. Piłkarze Victorii pogodzili się już co prawda ze spadkiem do Kaliskiej Klasy A, ale tanio sprzedawać skóry nie zamierzają. Beniaminek z Lasek zapunktował już w drugim meczu z rzędu, przywożąc tym razem punkt z trudnego terenu z Brzezin. Victoria zremisowała 1:1, a bramkę na wagę remisu strzelił Olimpii Patryk Werner. Trwa natomiast znakomita seria Orła Mroczeń, który wiosną jeszcze nie przegrał. Podopieczni Marka Wojtasiaka odnieśli w niedzielę trzecie zwycięstwo z rzędu, pokonując przed własną publicznością Klub Sportowy Opatówek. Zwycięstwo tym cenniejsze, że odniesione nad niepokonanym do minionej soboty liderem rozgrywek. Mroczenianie potwierdzili, że bardzo dobrze przygotowali się do rundy wiosennej sezonu. Po wcześniejszych zwycięstwach z Piastem Kobylin, Zielonymi Koźminek i pucharowym meczu z Białym Orłem Koźmin Wielkopolski, Orzeł okazał się być lepszy od Klubu Sportowego Opatówek, który wydaje się pewnie zmierzać do czwartej ligi. W niedzielę, zdecydowanie bardziej mogła się podobać druga odsłona meczu. Była ona mniej wyrachowana i zawodnicy od razu zaczęli stwarzać sobie sytuacje bramkowe. W 53. minucie do piłki podszedł niezawodny przy stałych fragmentach Bartosz Moś, który pewnym strzałem z lewej nogi dał gospodarzom prowadzenie. Radość z tego faktu nie trwała zbyt długo, ponieważ już cztery minuty później był remis. Pięknym strzałem zza pola karnego popisał się Mateusz Stefaniak. Orzeł nie stracił animuszu i stworzył sobie kilka okazji do strzelenia gola. Sytuacja, która zmieniła losy spotkania miała miejsce nieco ponad kwadrans przed końcem spotkania. Wtedy to koronkową akcję Rafała Janickiego, Marcina Góreckiego i Leszka Nowaka, chciał zakończyć dryblingiem w polu karnym ten ostatni, jednak powalony nie oddał strzału. Sędzia tym razem nie miał wątpliwości i podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił najskuteczniejszy zawodnik rozgrywek.

Wyniki 19. kolejki

LZS Orzeł Mroczeń 2 (0)
KS Opatówek 1 (0)
Bramki: 1:0 Bartosz Moś - 53’, 1:1 Mateusz Stefaniak - 57’, 2:1 Marcin Górecki - 74’ (z karnego).
Orzeł: Rafał Peksa – Jakub Strąk, Bartosz Moś (Patryk Hojka - 88’), Dariusz Luźniak, Wiktor Łuczak – Kamil Jurasik, Rafał Janicki, Mariusz Bednarek, Kamil Rabiega – Leszek Nowak, Marcin Górecki (Daniel Parzybót - 88’).
KS Stal Pleszew 2 (2)
LZS Pogoń Trębaczów 0 (0)
Bramki: 1:0 Tomasz Kapałka - 25’, 2:0 Adam Wojciechowski - 29’ (z karnego).
Pogoń: Tomasz Lempert – Paweł Piekarski, Szymon Piekarski, Paweł Łydka, Maciej Sikora (Maciej Grondys - 64’), Adam Potoniec, Patryk Ignasiak (Mateusz Tuszyński - 68’), Bartosz Bęś (Tomasz Domagała - 76’), Radosław Wróbel, Łukasz Kromka, Eryk Bartkowiak. Trener: Jarosław Karnasiewicz.
LKS Olimpia Brzeziny 1 (0)
LZS Victoria Laski 1 (0)
Bramki: 1:0 Adrian Jasiński - 60’, 1:1 Patryk Werner - 78’.
Victoria: Artur Kozica – Tomasz Czekaj, Piotr Sypko, Karol Ozdoba, Dariusz Laske, Michał Pietras (Fabian Gandecki - 65’), Patryk Werner, Hubert Bryza, Bartłomiej Gąszczak, Arkadiusz Korpeta, Mateusz Płóciennik. Trener: Andrzej Powroźnik.
LKS Raszkowianka Raszków 3 (2)
LKS Piast Czekanów 2 (1)
Bramki: 1:0 Patryk Adamski - 10’, 1:1 Hubert Mesnerowicz - 29’, 2:1 Krzysztof Walczak - 42’, 2:2 Krzysztof Zydorek - 49’, 3:2 Hubert Cegła - 81’ (z karnego).
Barycz Janków Przygodzki 1 (0)
KKS Astra Krotoszyn 2 (1)
Bramki: 0:1 Mateusz Mizerny - 5’, 1:1 Tomasz Adamczyk - 77’, 1:2 Szymon Juszczak - 82’.
GOS Zieloni Koźminek 3 (1)
GLZS Korona-Pogoń Stawiszyn 0 (0)
Bramki: 1:0 Jakub Marszał - 20’, 2:0 Konrad Helt - 64’, 3:0 Bartosz Kaźmierczak - 69’.