Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Balbiny, Kamila, Kornelii 2 Kwietnia 2020, 01:12
Dziś 2°C
Jutro 6°C
Sport
25 Stycznia, 2018

Piłka nożna: Orzeł zakończył drugi tydzień przygotowań

Zimowe przygotowania piłkarzy Orła Mroczeń nabierają tempa. Podopieczni Marka Wojtasiaka mają za sobą drugi tydzień treningów. Mroczenianie na brak treningowych urozmaiceń narzekać nie mogą. Kolejnym będą mecze sparingowe. Pierwszy z nich piłkarze Orła rozegrają już w najbliższą niedzielę, w Kluczborku zagrają z A-klasowym LZS-em Kujakowice. W planach są też spotkania z zespołami czwartoligowymi, większość na boisku w Kluczborku.

Piłkarze Orła okres urlopowy rozpoczęli pod koniec listopada. Świąteczno-noworoczna przerwa trwała dla nich nieco ponad miesiąc, bowiem podopieczni Marka Wojtasiaka na pierwszych, tegorocznych zajęciach spotkali się już 10 stycznia. Gracze piątej drużyny Kaliskiej Klasy Okręgowej trenują trzy razy w tygodniu, mając do dyspozycji salę sportową Szkoły Podstawowej w Łęce Mroczeńskiej, siłownię oraz własne obiekty. Formę na walkę o jak najlepszy wynik w rundzie wiosennej mroczenianie budować będą między innymi podczas siedmiu meczów sparingowych. Już 28 stycznia Orzeł zmierzy się w Kluczborku z występującym w Opolskiej Klasie A LZS-em Kujakowice. Tydzień później (4 lutego) mroczenianie, także w Kluczborku, zagrają z juniorami starszymi tamtejszego MKS-u. Pozostałe test-mecze piłkarze Orła rozegrają na boiskach ze sztuczną nawierzchnią w Kluczborku i Ostrowie Wielkopolskim. Kluczbork będzie gościł mroczeńską drużyną jeszcze podczas spotkań z B-klasowym Motorem Praszka oraz czwartoligowym Startem Namysłów. Czwartoligowiec, ale już z okręgu kaliskiego, będzie rywalem Orła podczas meczu kontrolnego w Ostrowie Wielkopolskim. 10 lutego drużyna Marka Wojtasiak zagra tam z LKS-em Gołuchów. Ostatnie dwa mecze przed inauguracją ligowej wiosny mroczenianie zagrają już przed własną publicznością. Rywalem Orła w próbie generalnej przed ligą będzie Płomień Opatów oraz Hetman Byczyna. Włodarze oraz sztab szkoleniowy klubu z Mroczenia nie próżnują i cały czas konsekwentnie budują skład na drugą część sezonu oraz kolejną kampanię rozgrywkową. Działacze stawiają przy tym na stabilizację i zatrzymanie trzonu kadry z poprzedniej rundy. – Jeśli chodzi o kadrę zespołu, to jak dotąd nikt z klubu nie odszedł, ani nikt nie przyszedł. Raczej nie przewidujemy żadnych ruchów transferowych, bo naszym priorytetem jest utrzymanie obecnego składu. Liczymy także, że do treningów wrócą Marcin Grądowy oraz Jakub Gogół, którzy z powodu kontuzji nie byli do dyspozycji trenera podczas jesiennej części sezonu – powiedział Bartosz Malinowski, prezes Orła Mroczeń.

~ BAS

Plan zimowych sparingów Orła

28.01.2018 Orzeł Mroczeń – LZS Kujakowice (godz. 12:00, Kluczbork)
4.02.2018 Orzeł Mroczeń – MKS Kluczbork JS (godz. 14:00, Kluczbork)
7.02.2018 Orzeł Mroczeń – Motor Praszka (godz. 18:30, Kluczbork)
10.02.2018 Orzeł Mroczeń – LKS Gołuchów (godz. 15:00, Ostrów Wlkp.)
17.02.2018 Orzeł Mroczeń – Start Namysłów (godz. 10:00, Kluczbork)
21.02.2018 Orzeł Mroczeń – Płomień Opatów (godz. 18:00, Mroczeń)
2.03.2018 Orzeł Mroczeń – Hetman Byczyna (godz. 18:30, Mroczeń)

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!