Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Libuszy, Wacławy, Wacława 29 Września 2022, 05:47
Dziś 9°C
Jutro 13°C
Sport
25 Stycznia, 2018

Piłka nożna: Minimistrzostwa ponownie zagoszczą w Kępnie

Ruszyły zapisy do jedenastej edycji Deichmann Minimistrzostw 2018. Potrwają do 25 marca lub do wyczerpania limitu miejsc. W zeszłym roku liczba uczestników tego turnieju przekroczyła dziesięć tysięcy. Turniej, podobnie jak w latach poprzednich, rozgrywany będzie w konwencji Mistrzostw Świata. Rozgrywki odbędą się w czterech kategoriach wiekowych: U-13 (2005 i młodsi), U-11 (2007 i młodsi), U-9 (2009 i młodsi) oraz U-7 (2011 i młodsi). W tym roku po raz czwarty w historii gospodarzem Eliminacji Miejskich będzie Kępno.

Pomysł na organizację Deichmann Minimistrzostw w Kępnie zrodził się przed dwoma laty. Wcześniej dzieci z Akademii Piłkarskiej Uśmiech-Marcinki Kępno wzięły udział w Eliminacjach Wrocławskich. I chociaż nie odniosły większych sukcesów to było już pewne, że to nie jest to ich jednorazowa przygoda z turniejem. Dla opiekunów największym problemem była odległość pomiędzy miastami. Jeden z rodziców, Ireneusz Muller postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i podsunął Stowarzyszeniu Kocham Sport pomysł na zorganizowanie turnieju w Kępnie.

~ BAS

Cały artykuł dostępny jest w nr 4 (1259) 2018 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!