Jarosława, Marka, Wiki 25 Kwietnia 2024, 14:50
Dziś 6°C
Jutro 14°C
11 Maja, 2018

Piłka nożna: Marcinki z brązem w Turnieju o Puchar Tymbarku

Na obiektach w Wolsztynie odbyły się finały województwa wielkopolskiego XVIII edycji Turnieju z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku. Rewelacyjnie w finale wojewódzkim kategorii U-10 spisali się piłkarze Marcinków Kępno, którzy po zwycięstwie nad Unią Leszno zajęli trzecie miejsce.

Po tytuł dla najlepszego bramkarza finału wojewódzkiego sięgnął reprezentant kępińskich Marcinków, Fryderyk Ochap. Drużyna Marcinków Kępno w kategorii U-10 awansowała do finałów wojewódzkich wygrywając eliminacje powiatowe. Mistrzostwa województwa odbyły się w Wolsztynie. Na miejscu spotkały się 32. drużyny reprezentujące swój powiat. Po meczach grupowych, najlepsze ekipy czekała faza pucharowa. Marcinki Kępno zajęły pierwsze miejsce w swojej grupie nie dając szans innym zespołom. Drużyna Marcinków ostatecznie zajęła trzecie miejsce. Etap wojewódzki wygrała AP Reissa Poznań, która dotarła aż do głównego finału na Stadionie Narodowym. Tam przegrała jednak z AMO Rzeszów 1:2.