Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Libuszy, Wacławy, Wacława 29 Września 2022, 05:52
Dziś 9°C
Jutro 13°C
Sport
31 Stycznia, 2018

Piłka nożna: Marcinki halowym wicemistrzem okręgu

Wielki sukces piłkarzy kępińskich Marcinków z rocznika 2005. Młodzicy starsi wzięli udział w Halowych Mistrzostwach Okręgu Kaliskiego organizowanych przez Wydział Szkolenia Kaliskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Zespół Pawła Falszewskiego, występujący na co dzień w I Lidze Okręgowej Młodzika Starszego, zajął drugie miejsce ustępując tylko rówieśnikom z Ostrowa Wielkopolskiego. Halowe mistrzostwo okręgu w kategorii U-12 zdobyli piłkarze Centry. Brązowe medale wywalczyła Victoria Ostrzeszów.

W sobotę, 21 stycznia do rywalizacji w Halowych Mistrzostwach Okręgu Kaliskiego przystąpiły zespoły młodzików starszych. Tegoroczne mistrzostwa, podobnie jak w latach poprzednich odbyły się w Ostrowie Wielkopolskim. Nasze miasto reprezentował zespół Marcinków Kępno. Obok podopiecznych Pawła Falszewskiego o halowe mistrzostwo okręgu rywalizowały jeszcze pozostałe zespoły występujące w I Lidze Okręgowej Młodzika Starszego, a więc KKS Kalisz, Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski, Stal Pleszew, Centra 1946 Ostrów Wielkopolski, Korona-Pogoń Stawiszyn, Akademia Talentów Krotoszyn oraz Victoria Ostrzeszów. Młodzicy Marcinków podczas ostrowskich mistrzostw trafili do drugiej grupy eliminacyjnej. Kępnianie zmierzyli się w niej z Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski, Koroną-Pogoń Stawiszyn oraz Akademią Talentów Krotoszyn. – Trudno wskazać, która z grup eliminacyjnych była trudniejsza, a która łatwiejsza. Był to finał okręgowy, na którym zawsze spotykają się najlepsze drużyny – powiedział Paweł Falszewski, trener Marcinków Kępno. Rywalizację w Ostrowie Wielkopolskim młodzicy Marcinków rozpoczęli od efektownego zwycięstwa (3:0) nad Ostrovią. Takim samym wynikiem zakończyła się konfrontacja z Koroną-Pogoń Stawiszyn. Po dwóch kolejkach grupowych młodzi kępnianie mieli już niemal zapewniony udział w meczu finałowym. Zatem formalnością było już ostatnie grupowe starcie z krotoszyńską Akademią Talentów. Piłkarze Marcinków poważnie podeszli jednak do tego spotkania i pewnie, bo 4:0 rozbili rówieśników z Krotoszyna. Wspomniane, pierwsze miejsce w grupie dało piłkarzom z Kępna prawo gry w meczu o złoty medal. Podopieczni Pawła Falszewskiego zmierzyli się w nim z Centrą 1946 Ostrów Wielkopolski. Finał był niezwykle zaciętym widowiskiem, które ostatecznie zakończyło się triumfem gospodarzy 2:1. – Mecz finałowy nasi zawodnicy przespali. Uwierzyli zbyt szybko, że są najlepsi i finał będzie dla nich tak samo łatwy jak mecze grupowe. Niestety, każdy mecz wymaga pełnego zaangażowania i koncentracji, a tego w finałowej potyczce zabrakło. Jednak zdobycie wicemistrzostwa okręgu kaliskiego jest sukcesem, za które należą się gratulacje – powiedział Paweł Falszewski, trener Marcinków Kępno. Na otarcie łez kępiński zespół otrzymał podczas ceremonii dekoracji wyróżnienie indywidualne. Najlepszym golkiperem mistrzostw organizatorzy wybrali Huberta Żłobińskiego.

~ BAS

Wyniki mistrzostw U-12

Grupa A
KKS Kalisz – Stal Pleszew – 2:1
Victoria Ostrzeszów – Centra Ostrów – 0:1
KKS Kalisz – Victoria Ostrzeszów – 1:1
Stal Pleszew – Centra Ostrów – 0:2
KKS Kalisz – Centra Ostrów – 1:2
Stal Pleszew – Victoria Ostrzeszów – 0:2
1. Centra 1946 Ostrów Wlkp. 3 9 5:1
2. KP Victoria Ostrzeszów 3 4 3:2
3. KKS Kalisz 3 4 4:4
4. KS Stal Pleszew 3 0 1:6
Grupa B
Ostrovia Ostrów – Marcinki Kępno – 0:3
AT Krotoszyn – Korona-Pogoń – 2:0
Ostrovia Ostrów – AT Krotoszyn – 2:2
Marcinki Kępno – Korona-Pogoń – 3:0
Ostrovia Ostrów – Korona-Pogoń – 1:1
Marcinki Kępno – AT Krotoszyn – 4:0
1. MUKS Marcinki Kępno 3 9 10:0
2. AT Krotoszyn 3 4 4:6
3. TP Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. 3 2 3:6
4. GLZS Korona-Pogoń Stawiszyn 3 1 1:6
Mecz o 3. miejsce
Victoria Ostrzeszów – AT Krotoszyn – 2:2 / 2:1 karne
Finał
Centra Ostrów – Marcinki Kępno – 2:1
Klasyfikacja końcowa
1. Centra 1946 Ostrów Wlkp.
2. MUKS Marcinki Kępno
3. KP Victoria Ostrzeszów
4. AT Krotoszyn
5. KKS Kalisz
6. TP Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp.
7. GLZS Korona-Pogoń Stawiszyn
8. KS Stal Pleszew

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!