Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bettiny, Konrada, Mirosława 19 Lutego 2019, 12:09
Dziś 10°C
Jutro 6°C
Sport
11 Lipca, 2018

Piłka nożna: A klasa w komplecie, ale wciąż przed podziałem

Znamy prawdopodobny podział dwudziestu ośmiu zespołów, które w zbliżającym się sezonie przystąpią do rozgrywek Kaliskiej Klasy A. Zmiany zajdą w szeregach obu grup, które wbrew wcześniejszym informacją i pogłoskom przystąpią do rozgrywek w czternastozespołowych składach. Interesująca wydaje się być grupa pierwsza, którą zasiliło bądź zasili kilka ciekawych drużyn.

Póki co Wydział Gier Kaliskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej nie ustalił jeszcze ostatecznego podziału drużyn na grupy w nowym sezonie rozgrywek Kaliskiej Klasy A, ale nam udało się dotrzeć do nieoficjalnego kształtu rozgrywek w zbliżającym się sezonie. Nowy sezon w obu grupach Kaliskiej Klasy A rozpocznie się w niedzielę 19 sierpnia. Tradycyjnie w szeregach obu grup zajdą duże zmiany. Mają one dotknąć obie grupy, w których pojawią się nowe zespoły. W grupie pierwszej zobaczymy między innymi rezerwy LKS-u Gołuchów i Ostrovii 1909 Ostrów Wielkopolski oraz Pelikana Nowy Karolew czy LZS Godziesze, które to zespoły będą beniaminkami tej grupy. Ostatnie miejsce uzupełnili piłkarze Klubu Sportowego Kościelna Wieś, którzy w barażu o awans do A klasy wyeliminowali po dramatycznym dwumeczu Las Kuczków. W pierwszym meczu pomiędzy tymi zespołami zwyciężyli gracze Lasu Kuczków 3:1. Drużyna z Kuczkowa była faworytem rewanżowego starcia, bowiem pierwszy mecz rozstrzygnęła na swoją korzyść na terenie rywala. I chyba ten rezultat zbyt bardzo uśpił czujność graczy Lasu. W rewanżu szybko, bo już w 6. minucie Las Kuczków prowadził w dwumeczu 4:1. Ale finisz należał do graczy z Kościelnej Wsi, którzy najpierw doprowadzili do remisu, a następnie zwyciężyli w rzutach karnych 5:3. Jeszcze więcej emocji towarzyszyło drugiemu spotkaniu barażowym, w którym Sokół Świba zmierzył się z Sokołami Droszew. W tym przypadku także po pierwszym meczu wydawało się, że losy awansu są już rozstrzygnięte. Drużyna z Droszewa zwyciężyła w Świbie 3:1, dlatego rewanż w Droszewie wydawał się być formalnością dla ekipy spod Nowych Skalmierzyc. Rewanżowe spotkanie zakończyło się remisem 3:3, który premiował gospodarzy. Do kuriozalnej sytuacji doszło po meczu, kiedy okazało się, że w drużynie z Droszewa wystąpił nieuprawniony zawodnik. Mecz zweryfikowano ostatecznie jako walkower 3:0 na korzyść drużyny ze Świby i to Sokół dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu awansował do A klasy. Start rozgrywek w grupie pierwszej i drugiej Kaliskiej Klasy A zaplanowano na niedzielę, 19 sierpnia. Kaliski Okręgowy Związek Piłki Nożnej planuje rozegranie trzynastu kolejek, ale nie można wykluczyć, że w razie sprzyjającej aury związkowi działacze zdecydują się na rozegranie czternastu serii spotkań – trzynaście z rundy jesiennej plus jedna z rundy wiosennej. Jeśli tak się nie stanie, to finisz rozgrywek A klasy w tym roku przewidziano na 18 listopada (niedziela).

~ BAS

Prawdopodobny podział Kaliskiej Klasy A w sezonie 2018/2019
Grupa 1
Czarni Dobrzyca, Grom Golina, RKS Radliczyce,
Żaki Taczanów, Gladiatorzy Pieruszyce, Szczyt Szczytniki,
OKS Ostrów Wlkp., Jaskiniowiec Rajsko, Prosna Chocz-Kwileń,
LKS II Gołuchów, Pelikan Nowy Karolew, LZS Godziesze,
KS Kościelna Wieś, Ostrovia 1909 II Ostrów Wlkp.
Grupa 2
Strażak Słupia, LKS Jankowy 1968, LZS Czajków, Pelikan Grabów, Sokół Bralin, Wielkopolanin Siemianice, Płomień Opatów,
LZS Chynowa, , LZS Siedlików, Sokół Świba,
Zawisza Łęka Opatowska, KS Rogaszyce, Sulimirczyk Sulmierzyce,
Ogniwo Łąkociny.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!