Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bony, Horacji, Jerzego 24 Kwietnia 2019, 12:19
Dziś 18°C
Jutro 20°C
Kępno
10 Sierpnia, 2018

Osiny: Strażacy gasili pożar ścierniska

Pożar ścierniska i prasy w pobliżu Osin.

25 lipca br. do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie wpłynęło zgłoszenie, że pali się zboże w pobliżu Osin – zgłaszający widział gęsty dym nad polami. Na miejsce skierowano trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kępnie. - Na miejscu strażacy zastali pożar ścierniska oraz prasy. Właściciel odczepił maszynę od ciągnika rolniczego i pozostawił na polu. Natychmiast przystąpiono do działań gaśniczych. Już po kilku minutach pożar opanowano i przystąpiono do dokładnego dogaszania ścierniska i słomy na powierzchni około 1 ha oraz prasy – relacjonuje rzecznik prasowy KP PSP Kępno kpt. Jarosław Kucharzak. Działania strażaków trwały niecałą godzinę.
- Mając na uwadze aktualne warunki atmosferyczne, przypominamy rolnikom o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas prac związanych ze zbiorem plonów, a także wyposażenia ciągników i maszyn rolniczych w podręczny sprzęt gaśniczy – gaśnice. Niejednokrotnie pozwala to na ugaszenie pożaru już w jego pierwszej fazie, znacznie zmniejszając ewentualne straty pożarowe – podkreśla kpt. J. Kucharzak.

~ Oprac. KR

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!