Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Darii, Mateusza, Wawrzyńca 22 Września 2020, 08:57
Dziś 16°C
Jutro 24°C
Kultura i oświata
10 Czerwca, 2020

Opatów: Zdalny Dzień Patrona

Rada Gminy Łęka Opatowska 22 stycznia 2020 r. nadała Szkole Podstawowej w Opatowie imię Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

28 maja br. to dzień śmierci Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Tego dnia miała odbyć się uroczystość nadania szkole imienia. Dlatego też dzień 28 maja zapisze się w historii szkoły jako jeden z najważniejszych. W tym dniu każdego roku szkoła będzie obchodzić Dzień Patrona.
Zdając sobie sprawę z doniosłości historycznej tego wydarzenia, cała społeczność szkoły włożyła wiele pracy i zaangażowania, by godnie i w uroczysty sposób przygotować się do tego dnia. Przez wiele miesięcy trwały przygotowania do obchodów uroczystości nadania imienia, a mianowicie: została przybliżona uczniom postać Kardynała Stefana Wyszyńskiego – w Sali Pamięci Gimnazjum, odbyły się roraty z Kardynałem Stefanem Wyszyńskim, został wybrany „Samarytanin Roku” spośród uczniów, odbyły się także rekolekcje szkolne z Kardynałem Stefanem Wyszyńskim.

~ Oprac. m

Więcej w nr 24 (1380) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!