Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Kryspiny, Norberta, Sabiny 5 Grudnia 2022, 12:41
Dziś 2°C
Jutro 3°C
Kultura i oświata
17 Sierpnia, 2022

Opatów: Warsztaty z robotyki z LEGO WeDo

Od 27 do 29 lipca 2022 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Łęce Opatowskiej z siedzibą w Opatowie zorganizowała dla dzieci i młodzieży warsztaty z robotyki i programowania z LEGO WeDo.

Zajęcia przeprowadzone zostały w placówkach w Opatowie, Siemianicach oraz w Łęce Opatowskiej przez instruktorki z Wieruszowskiego Domu Kultury.
Uczestnicy mogli w czasie warsztatów samodzielnie zbudować i zaprogramować wybranego przez siebie mobilnego robota. Dodatkową atrakcją były wyścigi pojazdów, podczas których uczestnicy mogli sprawdzić swoje umiejętności w konstruowaniu i programowaniu robotów.
Po warsztatach dzieci wysłuchały opowiadania Ewy Nowak pt. „Apollo 11”, dzięki któremu poznały fascynującą historię pierwszego lotu człowieka na Księżyc.
Zajęcia zostały zorganizowane w ramach zadania „Nauka, kultura, rozrywka – to lubię w mojej bibliotece!” sfinansowanego ze środków Fundacji PZU.

~ Oprac. m

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!