Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Antoniego, Henryki, Mariana 17 Stycznia 2019, 12:14
Dziś 4°C
Jutro 0°C
Łęka Opatowska
20 Kwietnia, 2018

Opatów: Warsztaty z native speakerem

13 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej w Opatowie odbyły się warsztaty językowe z gościem z Wielkiej Brytanii.

 

Warsztat przeprowadził Nick Clowes z Manchesteru. Uczniowie przywitali go tańcem, śpiewem oraz lokalnymi produktami. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach programu „Nauka bez granic” przez nauczycielkę języka angielskiego Elwirę Wielgosz.
Uczniowie kolejnych klasy doskonalili swoje umiejętności językowe podczas gier i zabaw po angielsku. Jako ostatni w warsztatach wzięli udział siódmoklasiści. Zapoznali się oni angielskimi zwyczajami, które często wydają się nam zaskakujące i niecodzienne. Podczas godzinnych konwersacji zdobyli się tylko wiele ciekawych informacji, ale także mogli przełamać bariery językowe.
Zrobiono też pamiątkowe zdjęcia na tle dekoracji przygotowanej specjalnie na tę okazję przez Ewę Gudrę. W podziękowaniu za niecodzienną lekcję angielskiego wręczyli Nickowi ręcznie wykonane mydełko, laurkę oraz flagę Wielkiej Brytanii.
Jak podkreślają organizatorzy warsztatów, zajęcia pozwoliły uświadomić uczniom, jak ważna jest nauka języków obcych. - Ich znajomość bardzo ułatwia życie we współczesnej, wielonarodowej rzeczywistości – dodają.

~ Oprac. bem

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!