Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Benedykta, Kariny, Olgi 11 Lipca 2020, 21:12
Dziś 13°C
Jutro 19°C
Kultura i oświata
10 Maja, 2019

Opatów: Orszak św. Floriana uświetnił trzeciomajowe święto

W piątek, 3 maja 2019 r., w gminie Łęka Opatowska odbyły się uroczystości związane z obchodami Narodowego Święta 3 Maja połączone z Dniem Strażaka zorganizowanym w Opatowie.

Obchody rozpoczęły się od złożenia hołdu w miejscach pamięci. Władze samorządowe, dyrektorzy szkół, poczty sztandarowe, harcerze, jednostki OSP oraz delegacje uczniów złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicze pod pomnikiem poświęconym Poległym i Ofiarom II Wojny Światowej, pod tablicą upamiętniającą Żołnierzy Wyklętych w Łęce Opatowskiej, pod tablicą upamiętniającą Poległych za Ojczyznę przy kościele parafialnym w Siemianicach oraz pod pomnikiem na cmentarzu w Opatowie. W miejscach upamiętniających poległych za Ojczyznę wartę honorową pełnili harcerze i uczniowie.
Uroczystą mszę św. w intencji strażaków oraz Ojczyzny odprawił ks. Józef Wachowiak. W nabożeństwie asystowali strażacy z terenu gminy Łęka Opatowska. Liturgię sumy odpustowej i procesji uświetniła orkiestra dęta z Dzietrzkowic.

~ Oprac. bem

Więcej w nr 19 (1325) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!