Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Ireny, Irminy, Stanisława 19 Września 2020, 00:21
Dziś 11°C
Jutro 18°C
Kultura i oświata
14 Listopada, 2019

Opatów: O miłości zaśpiewali w stylu retro

Opatowskie Stowarzyszenie Kulturalno-Sportowe zorganizowało I Festiwal Piosenki „Wyśpiewać miłość”, w trakcie którego zaprezentowane zostały szlagiery z okresu międzywojennego.

3 listopada br. Opatów miał okazję spotkać się z bardzo różnorodnym wykonaniami znanych i lubianych piosenek okresu 20-lecia międzywojennego. W tutejszej sali gimnastycznej zorganizowany został bowiem I Festiwal Piosenki „Wyśpiewać miłość”.
Tego dnia wykonane zostały szlagiery i przeboje, takie jak m.in.: „Sex appeal”, „Ostatnia niedziela”, „Ach, jak przyjemnie”, „Miłość ci wszystko wybaczy”, „Odrobinę szczęścia w miłości” i wiele innych.
Wykonawcy zadbali, by choć w drobnym stopniu przywołać klimat minionych lat poprzez ubiór i ruch sceniczny oraz, oczywiście, ciekawe wykonanie utworów. Przy okazji prezentacji wokalnych publiczność miała dzięki temu szansę podziwiać prawdziwy pokaz przedwojennej mody. Wszystkie te starania i zaangażowanie uczestników wydarzenia bardzo ucieszyły jego organizatorów z Opatowskiego Stowarzyszenia Kulturalno-Sportowego.
Pierwsza edycja festiwalu przyciągnęła wykonawców nie tylko z terenu powiatu kępińskiego, ale także z Ostrowa Wlkp., Wieruszowa, Byczyny, Bolesławca i Krzywiczyn. Swoje interpretacje przedwojennych przebojów zaprezentowało 28 wykonawców, w tym 6 zespołów.

~ Oprac. bem

Więcej w nr 46 (1352) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

 

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!